Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wiesz, co znajduje się na zdjęciu? Jeżeli zgadniesz, możesz uważać się za mistrza
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 07.06.2021 21:57

Wiesz, co znajduje się na zdjęciu? Jeżeli zgadniesz, możesz uważać się za mistrza

zdjęcie
fot. unsplash.com

Zdjęcie, które mamy przed oczami przedstawia nic innego, jak znany tropikalny owoc w przybliżeniu. Chodzi oczywiście o przysmak pochodzący z Ameryki Południowej, Środkowej i południowych rejonów Ameryki Północnej. Papaja ma słodki, delikatnie korzenny smak podobny do mango.

Nasz pomarańczowy owoc z bliska wygląda mało apetycznie. Czarne kuleczki wypełniające wnętrze papai wyglądają jak małe robaczki.

„Owoc aniołów”

Papaja nazywana jest również owocem aniołów. Domem dla tych owoców są tropiki, gdzie panują wysokie temperatury. Papaja z wyglądu przypomina gruszkę, jednak smakiem bardziej podobna jest do mango, lub melona.

To niezwykle drogocenny owoc, który bogaty jest w witaminy o dobroczynnym działaniu dla naszego organizmu. Zawiera dużo potasu, pomaga utrzymać prawidłowy poziom wody, a także wpływa na odpowiednie ciśnienie krwi.

Jedząc regularnie papaję, wspomożemy swoje kości i zęby. Owoc ten zawiera również sporo błonnika, co wspaniale wpływa na nasz układ trawienny i okiełznanie apetytu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jeżeli chodzi o spożywanie papai, to jadalny jest jedynie miąższ, skóra i pestki już nie – chociaż niektórzy amatorzy tego owocu zajadają się również nimi, ich smak jednak jest nieco gorzki.

Papaję można jeść na surowo, ale nie tylko. Idealnie sprawdzi się jako dodatek do sałatek, składnik owocowego koktajlu czy sorbetu.

Lubicie papaję?

Zobacz zdjęcia:

zdjęcie
papaja

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: regiodom.pl

Tagi: owoc zdjęcie