Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Właśnie podano, że Maciej Damięcki nie żyje. Mało kto wie, kim była jego żona
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 17.11.2023 14:22

Właśnie podano, że Maciej Damięcki nie żyje. Mało kto wie, kim była jego żona

Maciej Damięcki
Nie żyje Maciej Damięcki. Fot. KAPiF

Właśnie ogłoszono smutną wiadomość — nie żyje Maciej Damięcki. W żałobie pogrążeni są fani, ale przede wszystkim najbliżsi aktora. To dwójka jego dzieci poinformowała o odejściu ojca. 

Maciej Damięcki nie żyje

17 listopada odszedł Maciej Damięcki. Wybitny polski aktor był znany między innymi z tak kultowych seriali jak “M jak Miłość” czy “Plebania”. Jego wybitne kreacje artystyczne uświetniły również takie produkcje jak filmy “Chłopi”, “Szatan z siódmej klasy” czy “Stawka większa niż życie”.

Wyjątkowy kunszt aktorski Macieja Damięckiego na stałe odcisnął się w polskim świecie kultury. Artysta osiągnął wiele sukcesów nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Doczekał się dwójki dzieci — Mateusza oraz Matyldy. To właśnie rodzeństwo poinformowało o śmierci ojca.

Nie żyje prowadzący kultowego programu TVP. "Adamie! Dziękuję za wszystko" Nie żyje gwiazdor "Świata według Kiepskich". Dwa dni przed śmiercią napisał wiadomość. "Nie zdążyłem..."

Dzieci Macieja Damięckiego ogłosiły smutną wiadomość o śmierci ojca

Maciej Damięcki odszedł w wieku 79 lat. Obecnie nie jest znana przyczyna śmierci aktora, choć wiadomo, że dwukrotnie zmagał się on z nowotworem.

Smutną wiadomość o odejściu Damięckiego przekazała dwójka jego dzieci — Mateusz oraz Matylda. Syn artysty opublikował jego zdjęcie z podpisem “Pa Tato”, natomiast córka udostępniła grafikę z podobizną ojca, pod którą widnieje napis “Pa Tatku”. 

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Katarzyna Pawlak. Wszystko przez okropną chorobę. Przed śmiercią ważyła mniej niż 30 kilogramów

Kim była żona Macieja Damięckiego?

Mało kto wie, że pierwszą żoną Macieja Damięckiego była Anita Dymszówna, córka aktora Adolfa Dymszy. Oboje pochodzili z arystokratycznych rodzin i poznali się na studiach w PWST w Warszawie. Artysta miał zakochać się w pięknej koleżance od pierwszego wejrzenia. Nie wyznał jej jednak uczucia, ponieważ nie wierzył, że zostanie odwzajemnione. Losy pary przecięły się jednak ponownie kilka lat później podczas prób do spektaklu Teatru Telewizji. Od tego momentu tworzyli szczęśliwy i udany związek. W 1970 roku wzięli ślub, potem wiedli spokojne i szczęśliwe życie.

2 lata po ślubie na parę spadło ogromne nieszczęście. Ojciec Anity Dymszówny zaczął zmagać się z problemami zdrowotnymi. Był to początek rozpadu ich małżeństwa. Ich związek ostatecznie zakończył się w 1977 roku. Kilka lat później Maciej Damięcki poznał Joannę Stankiewicz, z którą ponownie się ożenił i doczekał dwójki dzieci.

Projekt bez nazwy - 2023-11-17T141619.915.png
Maciej Damięcki z żoną Joanną. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-11-17T141607.014.png
Nie żyje Maciej Damięcki. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-11-17T141553.649.png
Nie żyje Maciej Damięcki. Fot. KAPiF

źródło: plejada.pl, rmf.fm

Tagi: nie żyje