Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Współpracuje z Agatą Dudą. Nie owijała w bawełnę, zdradziła, jaka jest naprawdę!
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 03.10.2023 16:07

Współpracuje z Agatą Dudą. Nie owijała w bawełnę, zdradziła, jaka jest naprawdę!

Stylistka Agaty Dudy ujawniała, jak pracuje się z pierwszą damą, fot. KAPiF
Stylistka Agaty Dudy ujawniała, jak pracuje się z pierwszą damą, fot. KAPiF

Obecna pierwsza dama w związku z pełnioną funkcją bierze udział w wielu ważnych wydarzeniach, podczas których reprezentuje Polskę. Co za tym idzie, nie tylko jej słowa czy zachowanie są bacznie obserwowane, ale także jej garderoba. 

Stylizacje Agaty Dudy rzadko wzbudzają kontrowersje

Agata Duda na oficjalne uroczystości nie ubiera się jednak sama. Pierwsza dama często jest chwalona za swoje stonowane, proste i gustowne stroje. Choć zdarzają jej się wpadki, zazwyczaj jej stroje są pozytywnie odbierane. 

Ostatnio kontrowersji przysporzył jej strój na koronacji Karola III – choć jej kreacja urzekła księcia Jana Lubomirskiego i jego małżonkę, jedna z brytyjskich stylistek nie zostawiła na jej stylizacji suchej nitki, porównując ją do „klimatu ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego”.

Cała Polska żyje tragedią strażaków z OSP Żukowo. Prezydent Duda publicznie zwrócił się do rodzin

Stylistka Agaty Dudy ujawniała, jak pracuje się z pierwszą damą

Podczas przygotowań do kolejnych wydarzeń, pierwsza dama może się oczywiście posiłkować pomocą innych osób, profesjonalnie zajmujących się modą. Jedną z osób, które wspierają w tym zakresie Agatę Dudę jest projektantka Dorota Goldpoint. W rozmowie z „Super Expressem” opowiedziała o tym, jak pracuje się z żoną prezydenta. Jak się okazuje, dla osób postronnych może być to sporym zaskoczeniem. 

Pani prezydentowa Agata Duda jest bardzo konkretną osobą. Ja lubię pracować z osobami, które wiedzą, czego chcą. Bardzo jasno kierują swoje potrzeby, stawiają wymagania. Ta współpraca przebiega już od wielu lat, bardzo sprawnie. Państwo sami mogą ocenić efekty tej współpracy. To bardzo ważne dla mojej marki doświadczenie.

Stylistka Agaty Dudy o wyzwaniach w ubieraniu pierwszej damy

Praca przy stylizacjach Agaty Dudy jest większym wyzwaniem niż mogłoby się wydawać. Nie chodzi jedynie bowiem o odpowiedni dobór stroju na daną okazję. Jak ujawniła stylistka, ponadto trzeba przejrzeć poprzednie kreacje pierwszej damy i upewnić się, że nie występowała już w danym kolorze, a także dopasować ubiór do wydarzenia oraz otoczenia w miejscu docelowym. 

Kiedy przygotowujemy kolekcje czy stylizację na dane wydarzenie, musimy też zaobserwować, co w poprzednim roku, w poprzednich latach dana pierwsza dama miała na sobie, aby nie powtórzyć koloru. Wpasować się w otoczenie, w kolorystykę otoczenia. To są bardzo ważne elementy, które muszą być brane pod uwagę. Zatem patrzymy, obserwujemy, ale Pani Prezydentowa ma swój własny styl, któremu jest wierna i wokół tego stylu mam pole do popisu.

Źródło: Super Express, Fakt

Tagi: agata duda