Rozrywka.Lelum.pl

Fot. goszka, Pixabay

Wszystkich Świętych: Ceny zniczy poszły w górę. „Tak źle jeszcze nie było”

27 Października 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Do Wszystkich Świętych zostało zaledwie kilka dni, a ludzie zaczynają rozglądać się za zniczami i kwiatami. Niestety ich ceny nie napawają optymizmem. Sprzedawcy przyznają, że poszły o ponad jedną czwartą w górę.

Do Wszystkich Świętych zostało zaledwie kilka dni, a ludzie zaczynają rozglądać się za zniczami i kwiatami. Niestety ich ceny nie napawają optymizmem. Sprzedawcy przyznają, że poszły o ponad jedną czwartą w górę.

Zważywszy na to, że do obchodów jeszcze chwila czasu warto wziąć pod uwagę fakt, że ceny mogą wzrosnąć.

Ceny zniczy i kwiatów na Wszystkich Świętych

Dziennikarze „Onetu” przeprowadzili reaserch, z którego wynika, że ceny świec nagrobnych wzrosły w całym kraju. W Warszawie należy za nie zapłacić więcej o 20 lub 30 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dla przykładu, za najtańszy znicz na Starych Powązkach trzeba zapłacić 3 zł.

Tak źle jeszcze nie było. To prawda, ceny zniczy poszły o ponad jedną czwartą w górę. Wie pan, ropa drożeje, to i parafina drożeje. Nie wiem, skąd biorą swoje ceny markety, które totalnie rozwalają handel — powiedział jeden ze sprzedawców.

Jednak nie tylko mieszkańcy Warszawy będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni podczas Wszystkich Świętych i wcześniej. Podobnie sytuacja przedstawia się w Poznaniu, Gdańsku czy Krakowie. W stolicy wielkopolski ceny zniczy wzrosły o 30 proc., a za wkłady należy zapłacić 50 proc. więcej.

Handlarka zniczami z Gdańska powiedziała, że tamtejsze znicze obecnie są droższe o kilkadziesiąt procent, jednak nie jest to wina sprzedawców, którzy są uzależnieni od dostawców. Wzrost cen ma być efektem nie tylko cen surowców, ale też inflacją.

Mieszkańcy Krakowa będą musieli zapłacić o kilka złotych więcej za sztukę, w zależności od rozmiaru i kształtu znicza. Na tym nie koniec, ponieważ ceny są znacznie wyższe także w sklepach. Wg „money.pl” w ubiegłym roku za znicz z parafinowym wkładem w Lidlu należało zapłacić 15,99 zł. Dziś ten sam zestaw kosztuje 18,99 zł.

W Biedronce ceny wkładów zaczynają się od 2,49 zł do 24 zł za znicz. Najtańsze wkłady można zakupić w Carrefourze. Ich koszt wynosi 1,29 zł, jednak za sam znicz należy zapłacić już 25,99 zł. Najwięcej zapłacą klienci Kauflanda. Wkłady kosztują tam 3,99 zł, a znicze nawet do 69,99 zł.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Cała w emocjach Jolanta Kwaśniewska nagle zabrała głos. Polacy wstrzymali oddech
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Fatalne wieści dla palaczy. Wkrótce cena paczki może wynieść ponad 20 zł

Źródło: next.gazeta.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Katarzyna Dowbor doprowadziła małego chłopca do łez. Wybuchł płaczem, po tym co powiedziała
Czytaj więcej >

Nowości

W domu Iwony z "Sanatorium miłości" dominuje jeden kolor. Mało kto zdecydowałby się na taki wystrój
Czytaj więcej >

Nowości

Piotr Gąsowski rzadko wspomina o ojcu. Teraz zrobił wyjątek, ich relacja jest naprawdę wyjątkowa
Czytaj więcej >

Nowości

Najpierw informacja o śmierci, teraz kolejne złe wieści. Słowa pracownicy baru z "Kuchennych rewolucji" niepokoją
Czytaj więcej >

Nowości

Dramat bohatera "Chłopaków do wzięcia", od dziecka żył w cieniu wyniszczającej choroby
Czytaj więcej >

Nowości

Przykry widok. Bożena z "Sanatorium miłości" nie odnalazła szczęścia po programie. Gorzkie słowa o miłości
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]