Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie żyje uwielbiany muzyk. Zmarł w wyniku poważnego wypadku
Marta Kulik
Marta Kulik 16.12.2019 16:14

Nie żyje uwielbiany muzyk. Zmarł w wyniku poważnego wypadku

wypadek
Fot.facebook.com/FlaminGrooviesOfficial

Wypadek uwielbianego muzyka to wielki cios dla fanów popularnego zespołu. Lekarze walczyli o jego życie, ale gwiazdora nie udało się uratować. Najprawdopodobniej wskutek poważnego wypadku. Przyczyny śmierci są dość tajemnicze, bliscy pomijają je w oficjalnych komunikatach.

Był członkiem jednego z legendarnych zespołów rockowych, miał miliony fanów na całym świecie. Roy Loney zmarł w szpitalu 15 grudnia. Wiadomo, że muzyk miał wypadek, a później trafił na stół operacyjny. Okoliczności jego śmierci budzą wiele wątpliwości.

Nie żyje Roy Loney. Zginął przez nieszczęśliwy wypadek

Śmierć 73-letniego muzyka została potwierdzona przez kolegów z zespołu Flamin’ Groovies oraz przez jego przyjaciółkę. Wcześniej informowano, że Roy Loney upadł na lotnisku i doznał urazu głowy. Z tego powodu odwołano koncerty, a mężczyzna trafił do szpitala.

-W zeszłym tygodniu Roy był hospitalizowany, rozmawiałam z nim ostatni raz w środę (11 grudnia). Był w dobrym humorze. Dziś rano (15 grudnia) przeszedł operację, której nie przeżył – przekazała znajoma muzyka, Roberta Bayley, podaje antyradio.pl.

Kobieta nie powiedziała, co było oficjalną przyczyną śmierci, ani do jakich komplikacji doszło na sali operacyjnej. Dodała, że Roy na pewno będzie tęsknił za swoimi fanami i bliskimi.

Kim był Roy Loney?

Roy Loney był liderem zespołu Flamin’ Groovies założonego w San Francisco w 1965 roku. Muzycy uznawani są za prekursorów punk rocka, zyskali sławę dzięki piosenkom takim jak Love Have Mercy, The Girl Can’t Can It czy Rockin ‚Pneumonia. Wcześniej gwiazdor należał do zespołów takich jak Kingsman i Chosen Few.

W 1971 roku Roy Loney odszedł z zespołu wskutek konfliktu z jednym z członków. Zaczął pracę w wydawnictwie muzycznym. Do Flamin’ Groovies wrócił w 2009 roku. Przed wypadkiem muzycy przygotowywali się do trasy po Europie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wypadek

Roy Loney nie żyje. Muzyk upadł na lotnisku, zmarł w szpitalu.

wypadek

Lider legendarnego zespołu miał 73 lata.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mogą wywoływać raka. Naukowcy radzą uważać na lampy UV z salonów kosmetycznych
  2. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  3. Mama Andrzeja Dudy zdradziła, jakie prezenty robi Prezydent. Ma zaskakującą zasadę, którą zawsze się kieruje
  4. Polka urodziła w Japonii. Kiedy zobaczyła swój szpitalny posiłek, zamarła. Zaczęła współczuć matkom w Polsce
  5. Syn Natalii Kukulskiej to prawdziwy przystojniak. Pójdzie w ślady mamy?
  6. Mało kto o słyszał o pierwszej żonie Radosława Majdana. Ładniejsza od Rozenek i Dody?

Źródło: antyradio.pl