Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wzruszające sceny na dzisiejszym pogrzebie mamy Grzegorza Damięckiego. Syn opłakiwał stratę
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 21.06.2023 20:03

Wzruszające sceny na dzisiejszym pogrzebie mamy Grzegorza Damięckiego. Syn opłakiwał stratę

pogrzeb mamy Grzegorza Damięckiego
fot. KAPiF, pogrzeb mamy Grzegorza Damięckiego

Grzegorz Damięcki pożegnał swoją mamę, która zmarła kilkanaście dni temu. Pani Barbara Borys-Damięcka spoczęła na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Na pogrzebie nie brakowało wzruszających chwil, aktor opłakiwał stratę ukochanej osoby.

Senatorka i reżyserka filmowa oraz teatralna zmarła w wieku 85 lat. O jej śmierci pierwszy poinformował w mediach społecznościowych Borys Budka.

Grzegorz Damięcki pożegnał mamę

Przed pogrzebaniem mamy Grzegorza Damięckiego odbyła się msza święta w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Powązki Warszawskie. Widać, że najbliższym kobiety towarzyszyły duże emocje.

Aktor i jego rodzina nie kryli łez smutku i żalu. Panią senator pożegnano godnie i z klasą, za co należy docenić jej bliskich. Zdaniem wielu pani Barbara była postacią nietuzinkową i oddaną kulturze. Żałobę przeżywa także branża, w której pracowała.

Doda i Dariusz Pachut przekazali radosne nowiny. Posypały się gratulacje "przyćmiłaś wyczyn chłopa"

Odbył się pogrzeb mamy Grzegorza Damięckiego

Mama Grzegorza Damięckiego była wybitnym reżyserem. Stała za dużą liczbą spektakli wystawianych w ramach Teatru Telewizji. Była też współtwórcą sporej części telewizyjnych występów Kabaretu Starszych Panów.

Pani Barbara w swoim dorobku ma także reżyserię programu “5-10-15” i przez 10 lat pełniła funkcję dyrektora Teatru Syrena, z której ustąpiła kilkanaście lat temu, kiedy to postanowiła mocniej zaangażować się w politykę i wejść do Senatu.

Mama Grzegorza Damięckiego była działaczką polityczną

Mama Grzegorza Damięckiego politycznie zaczęła działać już w 2004 roku, kiedy próbowała dostać się do Parlamentu Europejskiego, jednak bezskutecznie. Trzy lata później zasiadła w Senacie aż na cztery kadencje.

Niestety końca ostatniej z nich nie dożyła. Niemal od początku działań politycznych pani Barbara była związana z Platformą Obywatelską. Jej śmierć jest dużym ciosem nie tylko dla rodziny, ale także partii, z której się wywodziła i środowiska artystycznego.

Barbara Borys-Damięcka.png
fot. KAPiF
Tagi: pogrzeb