Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Z TVP napływają koszmarne wieści, żałoba w stacji. Nie żyje ceniony, wieloletni pracownik
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 21.11.2023 15:00

Z TVP napływają koszmarne wieści, żałoba w stacji. Nie żyje ceniony, wieloletni pracownik

Nie żyje ceniony, wieloletni pracownik TVP, fot. KAPiF, Canva/cergeus, Getty Images
Nie żyje ceniony, wieloletni pracownik TVP, fot. KAPiF, Canva/cergeus, Getty Images

Media obiegła przykra wiadomość o śmierci wieloletniego pracownika TVP, co pogrążyło w żałobie osoby związane z Telewizją Polską. Zmarły mężczyzna był odpowiedzialny między innymi za sukces teleturnieju „Miliard w rozumie”, a także współpracował ze Stevenem Spielbergiem.

W ostatnim czasie TVP pożegnało wielu pracowników

W ostatnim czasie nad TVP zawisły czarne chmury. Tylko w ostatnim czasie stacja pożegnała kilka wieloletnich pracowników. 

W listopadzie 2023 roku po długiej chorobie zmarła między innymi znana i ceniona dziennikarka stacji TVP, Sławomira Śliwińska-Kordonowska oraz wieloletni dziennikarz Telewizji Polskiej i wydawca poznańskiego ośrodka TVP3. Dariusz Klincewicz. Zaledwie kilka dni później odszedł dziennikarz znany z kultowego programu TVP, Adam Gocel, który przez 8 lat prowadził autorski program „Piłkarska kadra czeka”. Niedawno pożegnano także Hannę Gucwińską, która przez lata prowadziła wraz z mężem program „Z kamerą wśród zwierząt”

Ewa Szykulska niedawno trafiła do szpitala. Widziała Damięckiego niedługo przed śmiercią. Smutne słowa

Zmarł Bogusław Janczy, wieloletni pracownik TVP Kraków

Zmarł Bogusław Janczy, były szef Wydziału Produkcji Scenograficznej TVP Kraków i wieloletni pracownik krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej. Dzięki niemu wyprodukowano wiele produkcji, które zapisały się w historii telewizji. W czasie śmierci miał 72 lata.

Podczas swojej pracy wyprodukował między innymi „Miliard w rozumie”, który był emitowany w latach 1993-2005. Twórca współpracował także przy nagrodzonym Oscarem filmie Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. 

ZOBACZ TEŻ: Ewa Telega przez lata skrywała życiową tragedię. Po 38 latach wciąż odwiedza JEGO grób

Bogusław Janczy poza pracą miał wiele pasji

Prywatnie Bogusław Janczy był entuzjastą górskich wycieczek, a także wioślarzem, narciarzem i fotografem. Jak przekazało TVP Kraków, mężczyzna przewędrował pieszo prawie cały Łuk Karpat. Mężczyzna łączył także swoje pasje – Bogusław Janczy był twórcą kilku filmów o tematyce góralskiej.

Wspaniały człowiek, koleżeński, uczynny i dobry – wspominają go przyjaciele. 

Źródło: TVP Kraków

Tagi: TVP Kraków