Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Polsat pokaże dziś kultowy film i zdeklasuje konkurencję. Polacy znów zobaczą na ekranie Wacława Kowalskiego
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 09.11.2022 19:30

Polsat pokaże dziś kultowy film i zdeklasuje konkurencję. Polacy znów zobaczą na ekranie Wacława Kowalskiego

Polsat
Fot. materiały prasowe stacji Polsat

Nieczęsto zdarza się, by stacje telewizyjne raczyły widzów wielkimi hitami w środku tygodnia. A jednak – Polsat wyemituje dziś produkcję, która od lat przyciąga przez telewizory miliony. Chodzi oczywiście o film „Sami swoi”.

Produkcja z 1967 roku w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego zebrała dziesiątki nagród i wyróżnień, przyniosła też aktorom grającym w nim sporą sławę. Nie bez powodu.

„Sami swoi” na Polsacie

Kultowy film o losach Karguli i Pawlaków będzie można obejrzeć dziś na Polsacie o godzinie 20:10. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie perypetie dwóch zwaśnionych rodzin, które kłócą się o miedzę.

Produkcja okazała się tak popularna, że doczekała się kontynuacji. Film „Nie ma mocnych” powstał w 1974 roku, a trzecia część trylogii „Kochaj albo rzuć” miała premierę w 1977.

Aktorzy, którzy wcielają się w główne role, czyli Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Zdzisław Karczewski, Jerzy Janeczek i Ilona Kuśmierska to dziś kultowe nazwiska.

Reżyser Sylwester Chęciński za „Samych swoich” otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki II stopnia, Złote Grono i Złotą Kamerę. W plebiscycie gazety „Polityka” z 1999 na najciekawszy polski film XX wieku produkcja zajęła 2. miejsce.

Także kolejne lata przynosiły nagrody: Złotą Kaczkę czasopisma „Film” za najlepszą złotą myśl i Specjalną Złotą Kaczkę  dla najlepszego polskiego filmu komediowego stulecia.

Zobacz zdjęcia:

Sami swoi
Sami swoi
Sami swoi

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła
  3. Kinga Rusin ostro o Kaczyńskim. Nie gryzła się w język, mocne słowa mogą rozwścieczyć polityka