Rozrywka.Lelum.pl

fot. pexels.com/ Pavel Danilyuk

Zajrzała do trumny z ojcem, który zmarł na COVID-19. Zmarła 10 dni później

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Córka poprosiła o otwarcie trumny z ciałem zmarłego ojca. Chciała pożegnać się z mężczyzną, któremu nie udało się wygrać walki z COVID-19. Dziesięć dni po wizycie w zakładzie nie żyła. Do sytuacji odniósł się pracownik branży funeralnej.

Córka poprosiła o otwarcie trumny z ciałem zmarłego ojca. Chciała pożegnać się z mężczyzną, któremu nie udało się wygrać walki z COVID-19. Dziesięć dni po wizycie w zakładzie nie żyła. Do sytuacji odniósł się pracownik branży funeralnej.

Trumny z ciałami osób zmarłych w wyniku zakażenia koronawirusem trzymane są w ścisłym reżimie sanitarnym. Jeden z pracowników branży pogrzebowej zrobił jednak wyjątek i pozwolił zrozpaczonej córce pożegnać się z ojcem. Skutki jego decyzji były tragiczne.

Zajrzała do trumny z ciałem zmarłego ojca

Pandemia koronawirusa od ponad roku prowadzi do śmierci kolejnych osób. W związku z tym specjalne restrykcje sanitarne obowiązują nie tylko na ulicach i w galeriach handlowych, ale także w zakładach świadczących usługi funeralne.

W jednym z zakładów pracownik przystał na prośbę klientki i odchodząc na moment od obostrzeń epidemiologicznych, otworzył trumnę z ciałem jej ojca. O skutkach swojej decyzji opowiedział w rozmowie dla serwisu Wprost. Okazało się, że zaledwie tydzień po pożegnaniu ze zmarłym kobieta otrzymała pozytywny wynik testu na obecność

Raz popełniłem ten błąd. Pozwoliłem jednej z klientek zobaczyć zwłoki swojego ojca zmarłego na COVID. Otworzyliśmy trumnę, rozcięliśmy dwa plastikowe worki i pokazaliśmy jego twarz. Przytuliła się, pocałowała go w czoło, pociekły łzy. 7 dni później córka dostała pozytywny wynik. 3 dni potem zmarła – opowiadał pracownik branży pogrzebowej, prosząc o zachowanie anonimowości.

Koronawirus wciąż zbiera żniwo

Prośby o otwarcie trumny ze zwłokami zmarłego nie są czymś nowym dla pracowników zakładów pogrzebowych. Kolejny z rozmówców serwisu Wprost zdradził bowiem, że rodziny często chcą pożegnać z bliskimi, którzy odeszli. Targani emocjami zapominają, że członkowie ich rodziny zmarli w wyniku zakażenia koronawirusem.

Przedsiębiorca zaznaczył, że w ostatnim czasie zezwolenie na otwarcie trumny jest w ich branży niedopuszczalne. Jak stwierdził, każda z takich sytuacji może prowadzić do kolejnych tragedii. Koronawirusem można zarazić się bowiem nawet od osoby zmarłej.

Przypomnijmy, że pandemia nie zwalnia tempa. W piątek 16 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 847 nowych przypadkach COVID-19. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 176 osób, natomiast u 419 zmarłych potwierdzono COVID-19 jako chorobę współistniejącą.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum:

  • Esmeralda Godlewska nie żyje? Właśnie pojawił się komunikat o jej śmierci
  • Nie żyje Waldemar Lis
  • W sieci pojawiły się zdjęcia Szczeny z więzienia. Uczestnik „Chłopaków do wzięcia” nie miał lekko

Źródło: Radio Zet

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Amerykanie przecierają oczy na widok Joanny z "Sanatorium miłości". Tak ubrana jest na wakacjach
Czytaj więcej >

Nowości

Kurzajewski wciąż szaleje z miłości do Katarzyny Cichopek. Właśnie zdobył się na piękny gest
Czytaj więcej >

Nowości

Pamiętacie Beatę z "Klanu"? Dorota Naruszewicz zniknęła z planu, ale jej życie nie ułożyło się tak, jak tego chciała
Czytaj więcej >

Nowości

"Snajper" niedawno się oświadczył, teraz docierają przykre wieści na temat związku "Chłopaka do wzięcia"
Czytaj więcej >

Nowości

Dorota Szelągowska prowadziła "Pytanie na śniadanie" na silnych lekach. W pewnym momencie do studia wkroczył psycholog
Czytaj więcej >

Nowości

Wszyscy znają ją jako Violetkę z "Ranczo". Aktorka pokazała męża i dzieci
Czytaj więcej >
Barbara Bujar

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]