Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nagły zwrot w sprawie zakazu handlu w niedziele. Niespodziewane informacje właśnie obiegają całą Polskę
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 19.10.2020 20:48

Nagły zwrot w sprawie zakazu handlu w niedziele. Niespodziewane informacje właśnie obiegają całą Polskę

zakaz handlu
fot. pixabay.com/reverent

Zakaz handlu ma zostać zniesiony? Święta zbliżają się wielkimi krokami i niektórzy już są zaniepokojeni grudniowymi tłumami w sklepach. Dziennikarze RMF FM dotarli do zaskakujących informacji dotyczących niedziel handlowych. Rząd rozważa w tej chwili ważną rzecz dotyczącą robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia. Czy Polacy będą mieli powód do zadowolenia? Wszystko zależy od dwóch czynników.

Pojawił się nagły zwrot w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Wszystko przed epidemię koronawirusa w Polsce. RMF FM dotarło do niespodziewanych faktów. Realizacja rządowego projektu zależy od dwóch rzeczy.

Ile niedziel handlowych zostało w 2020 roku?

W 2020 roku zostały dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia. Zgodnie z dzisiaj obowiązującym prawem miały być to niedziele przedświąteczne, aby wszyscy zdążyli zrobić zakupy na wigilijne stoły. Jednak w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, rząd rozważa powrót niedzielnego handlu, ale tylko na dodatkowe dwie niedziele. Realizacja tego pomysłu jest zależna od dwóch czynników: ilości zakażeń w grudniu oraz kolejek przed sklepami.

Takie przepisy miałyby służyć rozładowaniu kolejek w sklepach, których rządzący oraz sprzedawcy spodziewają się, szczególnie przed mikołajkami. Rząd bardzo poważnie rozważa dołożenie do powyższych terminów dwóch wcześniejszych niedziel: 29 listopada i 6 grudnia. Jednak taka decyzja wymaga zmiany ustawy. Niezbędna będzie szybka i sprawna współpraca Sejmu i Senatu.

  1. Nie żyje jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Znany z ”40-latka”, ”39 i pół” i kultowych filmów artysta odszedł dziś rano
  2. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni
  3. Od dziś, 19 października ogromne zmiany w szkołach. Ważna wiadomość dla wszystkich uczniów i rodziców

Zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony?

Zakaz handlu w niedzielę jak na razie nie zostanie zniesiony, chociaż pojawiały się już takie pomysły. Jeszcze nie tak dawno Fakt donosił o projekcie ustawy, który przygotowali pracodawcy. Dokument trafił wtedy do Rady Dialogu Społecznego. Zakładał zniesienie niedziel handlowych na czas trwania epidemii oraz 180 dni po ogłoszeniu jej zakończenia.

Pomysł, chociaż w nieco innym kształcie, powrócił w tym miesiącu, a z inicjatywą pomocy przedsiębiorcom oraz pracodawcom wyszli wtedy senatorowie Koalicji Obywatelskiej (KO), którzy również przygotowali własny projekt ustawy. Do jego ostatecznego podpisania i uchwalenia finalnie nie doszło.

Dzisiejsze doniesienia z RMF FM okazują się prawdziwym zwrotem w tej sprawie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

zakaz handlu

Pojawił się zwrot w sprawie zakazu handlu w niedziele.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kotek specjalnej troski nie mógł przestać się trząść. Na ratunek ruszył mu superbohater, wszystko nagrano
  2. Już pewne, premier potwierdza. Nowe obostrzenia dla Polaków mogą wejść za kilka dni, branża turystyczna drży z obaw
  3. Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski polityk. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”
  4. Uwaga: Nagła zmiana w rozporządzeniu. Chodzi o maseczki, tysiące Polaków jeszcze nie wiedzą
  5. Uważasz, że powinien zostać zapewniony dodatek za prąd dla każdego, kto został zmuszony do zdalnej nauki lub pracy?
  6. Rząd zmienia obostrzenia dla kierowców i pasażerów samochodów. Wielu z nas zapewne przypadną do gustu

Źródła: rmf24.pl, fakt.pl, biznes.radiozet.pl