Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wierzcie lub nie, na zdjęciu są dwa zwierzęta. Tylko około 9% ludzi dostrzega oba od razu
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 12.01.2020 10:31

Wierzcie lub nie, na zdjęciu są dwa zwierzęta. Tylko około 9% ludzi dostrzega oba od razu

zdjęcie
instagram.com/caitlinfladager

Zdjęcie naprawdę może was zaskoczyć. Chociaż na pierwszy rzut oka znajduje się na nim tylko jedno zwierzę, tak naprawdę możemy znaleźć dwa. Jeśli jednak ich nie widzicie, nic się nie bójcie, mało komu się to udaje. Dokładnie przyjrzyjcie się tej niezwykłej zagadce!

Złudzenia optyczne to rzeczy niezwykłe. Mało komu łatwo jest przyznać, że jego własny mózg go okłamuje. Komu w końcu podoba się taka wizja. Niestety, prawda jest taka, że nasze mózgi potrafią bardzo różnie zinterpretować sobie to, co powinno być tuż przed nimi. Często widzimy to na przykładzie takich zjawisk jak to zdjęcie.

Zdjęcie może nieźle namieszać w głowie

Na pierwszy rzut oka to nic takiego. Tylko niewinny rysunek przedstawiający żabę. Jednak kiedy dłużej i dokładniej mu się przyjrzymy, bardzo szybko zrozumiemy, że prawda jest kompletnie inna. W tym szkicu ukryte jest jeszcze jedno zwierzę, bardzo łatwo jednak je przegapić.

Jeśli zupełnie wam nie wychodzi zlokalizowanie drugiego zwierzaka, nic się nie martwcie. Mało kto potrafi go dostrzec bez kilku podpowiedzi! Zdecydowanie nie jest to najłatwiejsza rzecz. Możemy podpowiedzieć, że wystarczy trochę zmienić perspektywę, z jakiej patrzymy się na obrazek, obrócić głowę w jedną i w drugą stronę… Teraz się udało? Nie? To nic, zaraz wam pokażemy, gdzie się znajduje drugie zwierzę.

Ukryte zwierzę

Jeśli odwrócicie obrazek, szybko uda wam się zauważyć, że tam, gdzie znajduje się głowa żaby, można zobaczyć też chrapy konia. Trawa, na której siedzi zwierzę — to jego grzywa. Z pewnością wszyscy uznają, że teraz patrzenie się na niego jest dużo bardziej satysfakcjonujące. Żadnej więcej frustracji!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zdjęcie

Wyraźnie widoczna jest żaba.

zdjęcie

Dostrzegacie już drugie zwierzę?

zdjęcie

Teraz wszystko jest jasne!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  2. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  3. Był pewien, że cała jego rodzina zginęła w czasie wojny. W wieku 102 lat odnalazł bratanka
  4. Meghan Markle zarobi miliony na odejściu z Rodziny Królewskiej. To będą łatwe pieniądze, zaskoczeni?
  5. Córka wróciła z czymś dziwnym we włosach. Gdy matka odgarnęła jej pasma, aż odskoczyła z obrzydzenia
  6. Niepokojące doniesienia mediów. Stan Dody jest coraz gorszy, trafi do szpitala?