Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Zdjęcie na Instagramie, a później zwrot do sklepu? Robi to tysiące osób
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 20.09.2018 14:57

Zdjęcie na Instagramie, a później zwrot do sklepu? Robi to tysiące osób

Zdjęcie na Instagramie
unsplash.com / chuttersnap

Zdjęcie na Instagramie nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość. Takie fotografie są najczęściej przesadzone i wyidealizowane. W dobie photoshopów wszystko można wyretuszować i ulepszyć. Kto by pomyślał, że można pójść o krok dalej? Jesteście ciekawi, o co chodzi? Czytajcie dalej!

Zdjęcie na Instagramie powinno być idealne. Musi cechować się odpowiednią stylistyką, być ładne i estetyczne. Przede wszystkim ma przyciągać wzrok i sprawić by widz zainteresował się nami, naszym profilem i zaczął nas obserwować. Aplikacja jest stworzona do łapania chwil i uwieczniania najlepszych momentów.

Niektórzy jednak za bardzo wzięli sobie do serca to, żeby pokazać się z jak najlepszej strony na popularnej aplikacji. To, czego zaraz się dowiecie, może was zaintrygować.

Zdjęcie na Instagramie a prawdziwe życie?

Każdy z nas nie raz zastanawiał się, czy to, co widzi na Instagramie, jest prawdą? Kiedy jednak już dojdziemy do wniosku, że to po prostu jedno wielkie kłamstwo, zastanawiamy się, jak w rzeczywistości prezentuje się życie takiej osoby.

Kto z nas chociaż raz nie pozazdrościł życia takiej blogerce albo influencerce? Wiele z nich dostaje ubrania od przeróżnych projektantów tylko po to, żeby wrzucić w nich zdjęcie na Instagramie i wypromować jeszcze bardziej ich markę.

Zazdrościmy im niezliczonych ilości podróży i bajkowego życia, które możemy obserwować na tej popularnej aplikacji. Czy widzieliście kiedyś, żeby blogerka ubierała dwa razy ten sam ciuch? Nic tylko marzyć, żeby być chociaż w jednej dziesiątej podobnym to tych ludzi, których obserwujemy w social mediach.

To, że większość osób chce po prostu zabłysnąć na tej popularnej aplikacji, jest bez wątpienia prawdą. Niektórzy jednak przekraczają wszelkie granice, żeby tylko się pokazać i wzięli sobie do serca to, że podobno obciachem jest pokazać się dwa razy w tej samej rzeczy. Nie zgadniecie, co robią.

Brytyjska firma Barclaycard przeprowadziła sondaż, według którego aż 9 procent klientów kupuje ubrania tylko po to, żeby pokazać się w nich na Instagramie. Po tym, jak zaprezentowany przez nich outfit zbierze odpowiednią ilość polubień, zwracany jest od razu do sklepu. Brzmi zaskakująco? Jednak to prawda!

W ankiecie wzięło udział 2092 osób w wieku od 35 do 44 lat. Pominięto osoby przed 30 rokiem życia, a to oznacza, że liczba zwrotów może być jeszcze większa!

Jak wygląda idealne zdjęcie na Instagramie?

Co mogą zrobić sklepy? Niestety nic, ponieważ ciężko jest obronić się przed tym procederem. Z drugiej strony, taki trend może okazać się świetną reklamą dla wielu marek. W niektórych sklepach pojawiła się opcja, która umożliwia klientom przymierzenie ubrania przed zakupem.

Zaczęły pojawiać się również marki, które otwarcie przyznają, że tworzą ubrania jednorazowe, wyłącznie pod Instagrama. Słyszeliście o firmie Rent the Runaway? My też nie. Okazuje się, że dzięki niej możemy wypożyczyć ubrania znanych marek.

Wszystko prezentuje się bardzo obiecująco i zachęcająco, ale niestety zjawisko niesie za sobą również wiele minusów. Odzież, która jest szyta ze sztucznych materiałów, jest bardzo ciężka w recyklingu. Cierpi na tym środowisko. Proces rozkładu takiego ubrania trwa wiele lat i zatruwa wody gruntowe, podaje noizz.pl.

Może jednak lepszą opcją jest dawanie drugiego życia ubraniom albo kupowanie w second handach? Tam równie często możemy odnaleźć markowe perełki.

Kolejnym minusem tego zjawiska jest to, co ono robi z naszym zdrowiem psychicznym. Pisałam wcześniej o zazdrości, którą odczuwa większość osób widząc blogerkę lub influencerkę, w co rusz to nowym ubraniu.

Duża część osób zaraz po przebudzeniu odpala tę popularną aplikację i przegląda zdjęcia osób, które obserwuje. Co na nich widzi? Zdrowe jedzenie, pięknie przygotowane śniadanie, koleżanki z klasy w świetnej formie na siłowni i najlepsze samochody.

Takie coś wpędza nas w kompleksy. Znacznie obniża naszą samoocenę i poczucie własnej wartości. Ludzie wierzą w to, co widzą. Chcą być jedną z tych osób, której życie wydaje się po prostu idealne. To bardzo niezdrowa forma fascynacji.

Zapamiętajcie jedno! Instagram nie jest odbiciem rzeczywistości!

Co sądzicie o całej tej modzie na social media i rzeczach, które robią ludzie tylko po to, żeby się pokazać?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolor ubrania ma znaczenie! Żółte spowoduje, że więcej zarobimy, a szary postarzy
  2. Nowoczesne kobiety. Jak poderwać faceta?
  3. Meghan Markle nie radzi sobie z rolą księżnej. Ma dość!

źródło: noizz.pl