Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Zmarł 15-latek zakażony koronawirusem
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 07.04.2021 16:33

Zmarł 15-latek zakażony koronawirusem

ksiądz
fot. George Becker/pexels.com

TVN przekazał smutną wiadomość. W szpitalu w Grudziądzu zmarł 15-latek, który był zakażony koronawirusem. Chłopak trafił do szpitala 3 tygodnie temu. Był podłączony do respiratora. Przegrał walkę z wirusem.

Nastolatek przebywał w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Jak podaje TVN 24, chłopiec miał typowe objawy zarażenia koronawirusem. Od razu podłączony był do respiratora.

TVN: chłopiec przegrał walkę z koronawirusem

Kiedy chłopiec pojawił się w szpitalu, miał typowe objawy zakażenia koronawirusem: kaszel, duszności i gorączkę. Jak się okazało, miał też choroby współistniejące.

Trafił w stanie ciężkim, po drugiej dobie od przyjęcia wymagał podłączenia do respiratora. Oprócz covidu ma to dziecko choroby współistniejące – mówiła o stanie chłopca w rozmowie z TVN rzeczniczka placówki, Izabela Hirsch-Lewandowska.

Niestety chłopca nie udało się uratować. Zmarł po trzech tygodniach ciężkiej hospitalizacji.

Jak podaje TVN 24, nastolatek był najmłodszym pacjentem, który zmarł w tym roku w grudziądzkim szpitalu.

Trudna sytuacja szpitala w Grudziądzu

Sytuacja szpitala w Grudziądzu nie jest najlepsza. Jak wspomniała rzeczniczka placówki, od początku roku zmarło tam 519 pacjentów zakażonych koronawirusem:

Od stycznia do 6 kwietnia w naszym szpitalu zmarło 519 pacjentów, u których potwierdzono COVID-19. Dla porównania w całym zeszłym roku zmarły 582 osoby. Ta liczba jest więc zatrważająca.

Jak donosi TVN, Szpital w Grudziądzu od początku epidemii koronawirusa jest główną placówką leczącą chorych w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Łączna liczba łóżek szpitalnych w województwie kujawsko-pomorskim wynosi 2199. Około 1793 są już zajęte. Szpitale w regionie mają nieco ponad 200 respiratorów. Większość z nich jest już zajęta. W szpitalu w Grudziądzu na 45 respiratorów wolne są tylko trzy. Szpital poszukuje wciąż nowych lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Liczba chorych wciąż wzrasta, a personel medyczny nie radzi sobie z tak przytłaczającą liczbą potrzebujących.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Tvn24.pl