Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Stracił pamięć w wypadku. Jego brat bliźniak oszukiwał go przez lata, ukrył mroczny sekret
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 23.11.2019 12:14

Stracił pamięć w wypadku. Jego brat bliźniak oszukiwał go przez lata, ukrył mroczny sekret

bracia
fot. brightside

Brat był jedyną pewną rzeczą w jego życiu, po tym, jak młody mężczyzna stracił pamięć w wypadku motocyklowym. To on jako jedyny mógł zaoferować mu wspomnienia, informacje o ich życiu. Ukrył jednak jeden bardzo ważny, przerażający fakt, co doprowadziło do tego, że pomiędzy braćmi na lata zapadło milczenie.

Po raz pierwszy swoją historią podzielili się dla magazynu Times w 2013 roku, teraz powstaje o nich dokument na Netfliksie. Dopiero teraz, trzydzieści lat po wypadku, w którym Alex stracił pamięć, mężczyzna zaczyna wybaczać kłamstwa, które przez dwie dekady opowiadał mu brat bliźniak.

Brat bliźniak zdradził jego zaufanie

Kiedy Alex obudził się w szpitalu po przeżytym wypadku, nie pamiętał nic, poza imieniem Marcus — tak nazywał się jego brat bliźniak, który był też jedyną osobą obecną przy nim w szpitalu. Był rok 1982, mieli wtedy po 18 lat. Bardzo szybko okazało się, że Alex wcale nie odzyskuje pamięci, żadne wspomnienia nie wracają.

brat

Po dekadach bracia zaczynają znowu rozmawiać.

Jego brat stał się jego przewodnikiem. Opowiadał o ich dzieciństwie, o rodzicach, o pięknym, normalnym życiu, jakie prowadzili. Na początku Alex wierzył w we wszystko, co mówił mu brat. Zaczął wątpić w jego słowa, gdy w 1995 roku, po śmierci ich matki Marcus nie okazywał absolutnie żadnych emocji.

Prawda straszniejsza niż wszystko, co można sobie wyobrazić

Ostatecznie, Marcus nie miał wyboru. Musiał opowiedzieć bratu, przed czym starał się go ochronić. Ich dzieciństwo nie było bajkowe, ich rodzina nie była kochająca. Chłopcy nie mieli klucza do własnego domu, nie mieli prawa niczego w nim posiadać. Ale to były drobnostki.

Ich matka wykorzystywała chłopców seksualnie od kiedy mieli dziesięć lat. Pozwalała także robić to swoim znajomym. Przemoc ciągnęła się przez kilka lat. Marcus zataił to przed bratem, chcąc mu oszczędzić cierpienia po raz kolejny. Dzięki temu, że jego brat zapomniał o tych przeraźliwych rzeczach, jakie zrobiła im własna matka, on też mógł poczuć, że wypiera je z pamięci.

ZOBACZ ZWIASTUN DOKUMENTU O NICH:

Dokument jest dostępny na Netfliksie już od miesiąca.

brat

Marcus chciał dać bratu szansę na normalne życie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lidl pospiesznie wycofuje ze sprzedaży podstawowy produkt. Może wywołać raka
  2. Nałożyła krem na twarz, a chwilę później jechała karetką na ostry dyżur. Nie mogła mówić, ani chodzić
  3. „Boże Narodzenie spędzę z moim mężem i jego kochanką. Nie miałam wyjścia, musiałam się zgodzić”
  4. 5 rzeczy, które powinnaś zrobić w Andrzejki, żeby odnaleźć idealnego partnera. Pomóż przeznaczeniu
  5. 12-latka chciała pokazać nieżyjącej mamie swoje świadectwo szkolne. Na cmentarzu wydarzyły się rzeczy, które kruszą najtwardsze serca
  6. Ujawniono, co Kinga Duda robiła przed rozpoczęciem pracy w kancelarii. Wielu Polaków jest dogłębnie oburzonych

źródła: digitalspy.com