Rozrywka.Lelum.pl

fot. TRICOLORS/East News/kadr z serialu „Ranczo”

Cezary Żak zdradził wielką tajemnicę „Rancza”. Dzięki niemu w serialu wprowadzono gigantyczną zmianę

1 Lipca 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

W rozmowie na kanale „Przegląd sportowy” Cezary Żak został zapytany o „Ranczo”. Nieoczekiwanie, artysta postanowił zdradzić, co działo się podczas tworzenia serialu. Kultowa produkcja mogła wyglądać zupełnie inaczej. Ekranowy „Kozioł” postawił na swoim.

W rozmowie na kanale „Przegląd sportowy” Cezary Żak został zapytany o „Ranczo”. Nieoczekiwanie, artysta postanowił zdradzić, co działo się podczas tworzenia serialu. Kultowa produkcja mogła wyglądać zupełnie inaczej. Ekranowy „Kozioł” postawił na swoim.

Choć „Ranczo” było produkcją lekką i familijną, z pewnością stanowiło nie lada wyzwanie dla aktorów — przede wszystkim Cezarego Żaka , który wcielał się w dwie role — nieraz nawet w tej samej scenie.

Widzowie pokochali bliźniaków jednojajowych, z których jeden został duchownym, a drugi — politykiem. Bracia Kozioł różnili się od siebie pod każdym względem — nawet ich wygląd nie był identyczny. Aż trudno uwierzyć, że gdyby nie interwencja wcielającego się w te role aktora, serial mógłby wyglądać zupełnie inaczej.

„Ranczo” mogło wyglądać zupełnie inaczej. Cezary Żak zdradził tajemnicę produkcji

Niedawno Cezary Żak udzielił obszernego wywiadu dla „Kanału sportowego”. Zasiadłszy naprzeciw Edwarda Durdy, artysta opowiedział o początkach swojej kariery, o tym, co sprawia mu największą trudność, swoich rolach i sposobach na spędzanie wolnego czasu.

Oczywiście nie mogło także zabraknąć wzmianki o drugim z najpopularniejszych seriali, w których zagrał. Wszak obok „Miodowych lat” to właśnie „Ranczo” osiągnęło olbrzymi sukces. Nie ulega też wątpliwości, że przyniosło aktorowi wiele wyzwań .

Gwiazdor został zapytany o swoją „podwójną rolę”, która wymagała nie tylko ogromnego nakładu wyobraźni, ale także intensywnej pracy nad tym, by proboszcz i wójt rzeczywiście wydawali się kompletnie inną osobą. Tymczasem okazało się, że początkowo… Cezary Żak nie był brany pod uwagę do roli polityka, a duchowny przypadł mu w udziale, ponieważ zależało mu na roli kostiumowej.

Początek był taki, że miałem grać tylko księdza […] I oni później wpadli na pomysł, że to mogą być bracia bliźniacy. I się dowiedziałem, że będę grał dwóch. No to było dla mnie wyzwanie aktorskie niebywałe, żeby ich przede wszystkim zróżnicować – zdradził.

Wyświetl ten post na Instagramie

Ksiądz czy wójt? Którą rolę z „Rancza” woli Cezary Żak

To jednak nie był koniec zaskakujących informacji. Okazało się też, że z początku dwaj — wizualnie nie różnić się niczym. Na to jednak nie chciał zgodzić się Cezary Żak. W ten sposób wójt dostał m.in. charakterystyczny wąs i wiecznie zmarszczone brwi, zaś oblicze księdza, bez zarostu, wydawało się jaśniejsze i bardziej dobroduszne.

Jakiś szósty zmysł mi podpowiedział: „Nie, walcz o to, żeby oni się różnili i fizycznie i mentalnie […] powinni się różnić. I dobrze, i to zadziałało – opowiadał.

Aktor nie ma jednak wątpliwości co do tego, w którą z ról wcielało mu się łatwiej. Jak wielu artystów przed nim, także i on jasno podkreślił, że „czarne” charaktery są znacznie bardziej wyraziste.

Wolałem grać wójta. Bo był barwniejszy, bardziej kolorowy, chyba trochę lepiej napisany, ponieważ Andrzej Grabowicz [scenarzysta, przyp. red] przez 15 lat pracował w kancelarii sejmu […] Nad księdzem musiałem się bardziej napracować – wyjawił gwiazdor.

Ranczo

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Sanatorium miłości”. Anna otrząsnęła się po tym, jak potraktował ją Piotr, choć przyznaje: „Było to podłe”
  2. Adrianna Biedrzyńska odświeżyła fryzurę. Zupełnie nowy wizerunek odmłodził gwiazdę „Barw szczęścia”
  3. „Rolnicy. Podlasie”: Duża zmiana w gospodarstwie Andrzeja. Rolnikowi będzie się teraz lepiej pracowało


Źródło: Kanał sportowy

Tagi:

Podobne artykuły

Programy

"Chłopaki do wzięcia". Uczestnik mocno popłynął? Mówi o UFO, widzowie zalewają komentarzami
Czytaj więcej >

Programy

Widzowie kochali Weronikę ze "Złotopolskich", a w kuluarach szeptano za jej plecami. Kariera Agnieszki Sitek legła w gruzach
Czytaj więcej >

Programy

"M jak miłość": Zapłakany Roznerski i rozpacz wśród fanów. "To już koniec rodziny Chodakowskich"
Czytaj więcej >

Programy

"Żałuję, że poszłam do Big Brothera". Małgorzata Maier długo nie mogła się pozbierać. Zdumiewające, co dziś robi
Czytaj więcej >

Programy

"Milionerzy": Pytanie zmroziło uczestników, Urbański wyglądał, jakby chciał wyjść ze studia. Tego jeszcze nie było!
Czytaj więcej >

Programy

Pytanie na śniadanie: Odważna odzywka do Tomaszewskiej. Zareagowała natychmiast, w tym momencie wyciszyli jej mikrofon
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]