Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Ekipa "M jak miłość" w żałobie. Po śmierci Macieja Damięckiego rozpacza wielu. Wieści gruchnęły nagle, zbyt szybko
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 18.11.2023 14:28

Ekipa "M jak miłość" w żałobie. Po śmierci Macieja Damięckiego rozpacza wielu. Wieści gruchnęły nagle, zbyt szybko

Maciej Damięcki, M jak Miłość
Fot. KAPiF, kadr z serialu "M jak Miłość"

Śmierć Macieja Damięckiego wstrząsnęła całą Polską. Nikt nie spodziewał się, że tragiczne wieści uderzą tak nagle. Aktora pożegnały dzieci, koledzy i koleżanki z branży, a teraz również i produkcja serialu “M jak Miłość”. Poruszający wpis obiega internet. 

Maciej Damięcki nie żyje. Fani i koledzy z branży wciąż nie dowierzają

17 listopada dzieci Macieja Damięckiego przekazały łamiącą serca wieść o śmierci 79-letniego aktora. Nie wiadomo, co okazało się bezpośrednią przyczyną jego odejścia, jednak duża część fanów zdawała sobie sprawę, iż w przeszłości artysta zmagał się z nowotworami. Diagnozę pierwszego usłyszał w wieku zaledwie 12 lat.

Maciej Damięcki przez lata cieszył się mianem jednego z najpopularniejszych polskich aktorów. Wystąpił w tak kultowych produkcjach jak “Chłopi”, “Szatan z siódmej klasy” czy “Stawka większa niż życie”, ale jego role w serialach takich jak “Bodo”, “Plebania” czy “M jak Miłość” również cieszyły się wielką popularnością. Bliscy z planu właśnie pożegnali artystę poruszającym wpisem.

Właśnie podano, że Maciej Damięcki nie żyje. Mało kto wie, kim była jego żona Ewa Szykulska niedawno trafiła do szpitala. Widziała Damięckiego niedługo przed śmiercią. Smutne słowa

Ekipa "M jak Miłość" pożegnała Macieja Damięckiego

Maciej Damięcki przez lata był związany z jednym z ulubionych seriali Polaków - "M jak Miłość". Na łamach produkcji występował jako proboszcz parafii w Grabinie. Choć jego rola nie była pierwszoplanowa, widzowie bardzo szybko obdarzyli jego postać sympatią i chętnie oglądali każde sceny z jego udziałem. Artysta z przerwami grał w serialu aż do swojej śmierci.

Współpracownicy Macieja Damięckiego z “M jak Miłość” nie mogli przejść obojętnie koło wiadomości o jego śmierci. Katarzyna Cichopek jeszcze wczoraj opublikowała w swoich mediach społecznościowych poruszający post, w którym zwróciła się bezpośrednio do artysty. Teraz również i cała ekipa serialu zamieściła w sieci krótkie, wzruszające pożegnanie.

ZOBACZ TEŻ: Damięcki usłyszał tragiczną diagnozę. Mało kto wiedział, co przechodził za życia. „Pilna operacja” 

Produkcja "M jak Miłość" opublikowała poruszające słowa po śmierci Macieja Damięckiego

Przedstawiciele ekipy, która pracuje nad serialem “M jak Miłość” właśnie opublikowali na swoich mediach społecznościowych pożegnanie Macieja Damięckiego. Jego treść ściska za serce:

Z największym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela Macieja Damięckiego, który od samego początku współtworzył nasz serial. Dziękujemy Ci za Twój uśmiech, ciepło i życzliwość, jaką nas zawsze otaczałeś. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

Do wpisu upamiętniającego aktora dołączyło się mnóstwo osób. Internauci zostawili po sobie w komentarzach mnóstwo ciepłych, ale i niedowierzających tej tragedii słów:

  • Ogromna strata.
  • Przykra wiadomość… wspaniały aktor.
  • Ależ głęboko mnie to poruszyło... taki nagły cios.
  • Kolejny wspaniały człowiek odchodzi… – czytamy pod postem.
Tagi: śmierć