Rozrywka.Lelum.pl

fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiemy, jaka jest 14. emerytura Kaczyńskiego. Kwota nie mieści się w głowie

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

14. emerytura wpłynie na konto emerytów już w listopadzie br. jednak nie wszystkim zostanie wypłacona. Stanie się tak z uwagi na próg dochodowy, który wyznacza komu omawiane świadczenie się należy. Wynosi on 2900 zł brutto. Do tego grona nie zalicza się m.in. Jarosław Kaczyński, którego emerytura wynosi 7 tys. złotych.

14. emerytura wpłynie na konto emerytów już w listopadzie br. jednak nie wszystkim zostanie wypłacona. Stanie się tak z uwagi na próg dochodowy, który wyznacza komu omawiane świadczenie się należy. Wynosi on 2900 zł brutto. Do tego grona nie zalicza się m.in. Jarosław Kaczyński, którego emerytura wynosi 7 tys. złotych.

Politycy na najwyższych szczeblach mogą poszczycić się naprawdę wysokimi emeryturami, których zazdrościć może niejeden długo i ciężko pracujący Polak. Jarosław Kaczyński otrzymuje jedną z najwyższych w kraju, dlatego 14. emerytura nie będzie go obowiązywać.

Politycy 14. emerytura

Wielu emerytów z niecierpliwością oczekuje na listopad. Właśnie wtedy zostanie im wypłacona 14. emerytura. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda złożył w tym tygodniu podpis pod regulującą ustawą dotyczącą niniejszego świadczenia. Trzeba pamiętać, że nie zostanie ono przyznane wszystkim seniorom.

Z uwagi na wyznaczony próg dochodowy brutto wielu polityków nie będzie mogło liczyć na listopadowe wsparcie finansowe. Dzieje się tak z uwagi na bardzo wysoką miesięczną emeryturę, która jest im przyznawana. Wysokość 14. emerytury wynosi 1021,88 zł otrzymają ją jedynie najbiedniejsi seniorzy.

W ustawie można przeczytać, że powyżej tej kwoty obowiązuje tzw. zasada złotówka za złotówkę. I w jej świetle Antoni Macierewicz, który co miesiąc otrzymuje kwotę rzędu 3,5 tys. złotych, dostanie w listopadzie 650 zł.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W przypadku osób pobierających świadczenie w wysokości powyżej 2900 zł stosowana będzie zasada złotówka za złotówkę, a więc tzw. 14 emerytura będzie zmniejszana o kwotę przekroczenia ponad 2900 zł. To sprawiedliwe rozwiązanie, które pozwoli uniknąć sytuacji, gdy przekroczenie kryterium o kilka złotych wiązałoby się z pozbawieniem prawa do świadczenia – informowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Macierewicz nie jest jedynym politykiem, który otrzyma listopadowe świadczenie. Do tego grona można zaliczyć także senator KO, Magdalenę Kochan. Jej natomiast będzie przysługiwać kwota rzędu 850 zł. Trzeba zwrócić uwagę, że w rządzie przeważają jednak znacznie zamożniejsi emeryci.

Jarosław Kaczyński emerytura

Do grona zamożnych emerytów należy zaliczyć przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości otrzymuje jedną z najwyższych emerytur pośród polityków w Polsce. Co miesiąc na jego konto bankowe wpływa kwota 7 tysięcy złotych, co oznacza, że z 14. emerytury nie będzie się mógł cieszyć.

W tym samym położeniu znajdują się także inni politycy Prawa i Sprawiedliwości i nie tylko. Po tym samym stopniu stąpają m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który co miesiąc otrzymuje 6 tys. złotych, oraz Iwona Śledzińska-Katarasińska. Posłanka KO otrzymuje wyższą emeryturę od Jarosława Kaczyńskiego. Liczy ona 7,5 tysiąca złotych.

Niedawno do sieci trafiły zdjęcia sprzed domu prezesa PiS. Widok nie należy do najprzyjemniejszych . Jednak Kaczyński w dalszym ciągu ma z kim spędzać wolny czas na emeryturze. Są to jego ukochane koty , a za taką emeryturę ich Pana kupno karmy nie stanowi problemu, dlatego bez wątpienia jest im dobrze.

Zobacz zdjęcie:

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński nie otrzyma 14. emerytury. Wszystko dlatego, że jego miesięczna emerytura wynosi aż 7 tys. złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl, gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Krzysztof Ibisz pokazał 17-letniego syna. Zaniemówiliśmy, Vincent zamienia się w swojego tatę
Czytaj więcej >

Nowości

Tylko u nas. Anna Lewandowska nie planuje być prowadzącą "Pytania na śniadanie". Ujawniła kulisy pracy w TVP
Czytaj więcej >

Nowości

Dżaneta chciała od mamy 100 zł. Genialna rozmowa matki z córką
Czytaj więcej >

Nowości

Gruchnęły smutne wieści. Po tylu latach córka Maryli Rodowicz rozstała się z ukochanym
Czytaj więcej >

Nowości

Amerykanie przecierają oczy na widok Joanny z "Sanatorium miłości". Tak ubrana jest na wakacjach
Czytaj więcej >

Nowości

Kurzajewski wciąż szaleje z miłości do Katarzyny Cichopek. Właśnie zdobył się na piękny gest
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]