Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany. Polacy mają zarabiać tak dużo, jak Słoweńcy
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 30.06.2021 10:23

Jarosław Kaczyński zapowiedział zmiany. Polacy mają zarabiać tak dużo, jak Słoweńcy

Jarosław Kaczyński
fot. Jan BIELECKI/East News

Jarosław Kaczyński zapowiedział ogromne zmiany. Chodzi o zarobki Polaków. Szef PiS chce do końca obecnej dekady dogonić Słowenię.

Jarosław Kaczyński chce, by nasze zarobki wynosiły znacznie więcej. Zachwala Nowy Ład. Zamierza wywiązać się z obietnicy do końca dekady.

Jarosław Kaczyński chce podwyższyć zarobki Polaków. Za wzór podał Słowenię

Jarosław Kaczyński odwiedził Podlasie. To właśnie tam zapowiedział wielkie zmiany dotyczące zarobków. Szef PiS chce, by Polska była jak Słowenia, która jest obecnie najbogatszym postkomunistycznym państwem w UE.

Trzeba się odbudowywać, ale przede wszystkim trzeba się budować — to jest przede wszystkim plan dogonienia do końca tej dekady Europy, w sensie przeciętnej europejskiej, jeżeli chodzi o dochód na głowę, dochód liczony w sile nabywczej, czyli ten realny dochód na głowę – mówił prezes PiS zachwalając Nowy Ład.

Słoweńcy zarabiają ok. 92 proc. przeciętnego europejskiego dochodu na jednego mieszkańca UE. Jak stwierdził Kaczyński, my zarabiamy 77 procent takiego dochodu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


To jest dużo, dużo więcej niż w chwili, kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej, ale to jest też ciągle za mało – zaznaczył Kaczyński.

Jak podsumował prezes, Polski Ład to przede wszystkim plan dogonienia Europy do końca tej dekady.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Money.pl