Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Jest nagranie z pochówku druhów Karoliny i Łukasza. Żaden inny pogrzeb tak nie wygląda, niesłychane co zrobili żałobnicy
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 21.09.2023 20:42

Jest nagranie z pochówku druhów Karoliny i Łukasza. Żaden inny pogrzeb tak nie wygląda, niesłychane co zrobili żałobnicy

Jest nagranie z pochówku druhów Karoliny i Łukasza, fot. Facebook/Ratownictwo Powiatu Zduńskowolskiego za: TikTok/alagorek
Jest nagranie z pochówku druhów Karoliny i Łukasza, fot. Facebook/Ratownictwo Powiatu Zduńskowolskiego za: TikTok/alagorek

W piątek w Żukowie doszło do strasznej tragedii. W nocy OSP dostała wezwanie do śmiertelnego wypadku. W jednostce stawiło się pięciu druhów, którzy bez wahania ruszyli na miejsce zdarzenia. Do celu jednak już nie dotarli, a bliscy i społeczność strażaków pogrążyła się w żałobie.

W środę odbył się pogrzeb zmarłych druhów z OSP Żukowo

W wyniku nieszczęśliwego wypadku w drodze do wezwania życie straciło dwoje z pięciu druhów. Zgodnie z informacjami policji pojazd OSP najprawdopodobniej próbował ominąć wysepkę i zahaczył o naczepę jadącego zgodnie z przepisami tira. W wyniku zdarzenia samochód przewrócił się na bok, a życie straciła 21-letnia Karolina i 24-letni Łukasz.

Pogrzeb obojga odbył się kilka dni później, w środę 20 września. Ceremonia odbyła się z pełnym ceremoniałem pożarniczym. 

Michał Wiśniewski ogłosił wieści i dzisiaj sieć zapłonęła. "Kolejny syn!", niesłychane z którą kobietą go ma

Pogrzeb Karoliny i Łukasza odbył się z ceremoniałem pożarniczym

Uroczystość pogrzebowa 21-letniej Karoliny i 24-letniego Łukasza rozpoczęła się mszą świętą, a następnie trumny zostały odprowadzone przez kondukt żałobny na cmentarz. W kościele wystawiono czteroosobowy posterunek honorowy, by w ten sposób oddać hałd ofiarom, które straciły życie podczas niesienia pomocy innym.

Na profilu Państwowej Straży Pożarnej także upamiętniono Karolinę i Łukasza, kończąc wpis słowami:

Niosąc pomoc, ponieśli najwyższą ofiarę. Cześć Ich Pamięci!

Mało który pogrzeb tak wygląda

W ceremonii udział wzięli nie tylko bliscy zmarłych, ale także liczne zastępy strażaków i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. W pogrzebie uczestniczył także komendant główny PSP generał brygadier Andrzej Bartkowiak. Pogrążone w żałobie rodziny zmarłych otrzymały odznaczenia oraz czapki od przedstawicieli Kompanii reprezentacyjnej Akademii Pożarniczej. Trumny zostały opuszczone do grobów przy akompaniamencie syren. 

Zmarłym oddano hołd także w dniu ich śmierci. W piątek o godzinie 18:00 we wszystkich jednostkach Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej włączono sygnały świetlne i dźwiękowe.

Źródło: Polsat News, gov.pl

Tagi: pogrzeb