Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Kobiety przykuły się do bramy Ministerstwa Edukacji. Trwa blokada stolicy, policja zatrzymuje kolejne osoby. Zatrważające zdjęcia
Karol Osiński
Karol Osiński 23.11.2020 17:36

Kobiety przykuły się do bramy Ministerstwa Edukacji. Trwa blokada stolicy, policja zatrzymuje kolejne osoby. Zatrważające zdjęcia

BENEDYKT XVI
fot. Lelum

Kobiety przykuły się do bramy Ministerstwa Edukacji. Dziennikarz portalu Onet Wiadomości Marcin Terlik opublikował za pośrednictwem Twittera zatrważające fotografie, na których widać kobiety strajkujące pod MEN. Fotografie w błyskawicznym tempie zyskały zainteresowanie. Na miejscu pojawiło się mnóstwo funkcjonariuszy policji.

Strajk Kobiet po raz kolejny zebrał się w Warszawie w celu wyrażania swojego niezadowolenia z powodu zapadniętego 22 października 2020 roku wyroku w sprawie zakazu aborcji z przesłanek embriopatologicznych. Kobiety zorganizowały blokady. Jedna z nich objęła Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Kobiety zablokowały Ministerstwo Edukacji

Od ponad miesiąca na ulicach polskich miast dochodzi do licznych strajków, w których kobiety wyrażają swoje niezadowolenie w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji z przesłanek embriopatologicznych.

W poniedziałek 23 listopada 2020 roku uczestnicy Strajku Kobiet zgromadzili się na ulicach Warszawy, by wspólnie wziąć udział w akcji o nazwie „Blokada Warszawy”. Co ciekawe, informacja o oficjalnym miejscu zbiórki została utrzymana w tajemnicy aż do samego końca.

Od godziny 15:45 na oficjalnej stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet pojawiła się informacja, w której Strajk Kobiet poinformował, że pierwotnie zablokowany zostanie most Łazienkowski, następnie plac Unii Lubelskiej, plac Na Rozdrożu oraz siedziba Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie właśnie trwają manifestacje.

Uczestniczki strajku przypięły się do bramy wjazdowej budynku Ministerstwa Edukacji. W rozmowie z WP aktywista Jan Śpiewak skomentował zaistniałą sytuację:

– Wyszedłem na spacer z psem. Popieram te postulaty. Uważam, że nieposłuszeństwo obywatelskie to właściwa firma protestu w czasach, w których przyszło nam żyć. Ciężko powiedzieć, czy dziś ważniejsza jest wolność obywateli do wypowiedzi, czy zdrowie obywateli. Trzeba to wypośrodkować – opowiada aktywista.

  1. Nowe informacje o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Cały czas jest przy nim ukochana żona
  2. Mamy potwierdzenie, od 5 grudnia wielka zmiana dla milionów dorosłych Polaków. Trzeba wiedzieć
  3. Mężczyzna przyszedł do szpitala z małą trumną. Powód rozbija serce na milion kawałków, ciężko powstrzymać łzy

Strajk Kobiet w Warszawie

Już na początku blokady Ministerstwa Edukacji doszło do wielu nieprzyjemnych sytuacji. Na miejscu pojawiło się mnóstwo policji i momentalnie rozległo się wielkie zamieszanie. Doszło także do starć z policją.

Według doniesień Wirtualnej Polski kilka osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy, przetransportowanych do furgonetek oraz wywiezionych. Ludzie bardzo licznie zgromadzili się podczas protestu, co widać na opublikowanych w sieci zdjęciach.

Aktywista Jan Śpiewak dodał również, że jest zdziwiony tak licznie zebraną liczbą policjantów.

– Dziwię się, że jest tu tak dużo policji. Widziałem, jak służby wcześniej zachowywały się na filmach, to budzi niepokój. Nie wiem, czy zażądał tego Jarosław Kaczyński, czy co jest tego powodem – zaznaczył.

Nie wiadomo kiedy Strajk dobiegnie końca.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Aktywistki #StrajkKobiet przykuły się do bramy @MEN_GOV_PL. Na miejscu jest w tej chwili kilkudziesięcioro demonstrantów i spore siły policji. pic.twitter.com/oVcllDIjH4

— Marcin Terlik (@MarcinTerlik) November 23, 2020

Policja przed @MEN_GOV_PL spisuje współliderkę @strajkkobiet Klementynę Suchanow. pic.twitter.com/uXCJfvrU8I

— Marcin Terlik (@MarcinTerlik) November 23, 2020

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Kobiety przed chwilą podały miejsce protestów. Będą ogromne utrudnienia w centrum Warszawy
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Skrzynecka opowiedziała o walce z chorobą. Dotknęła nie tylko ją, ale i jej bliskich
  4. Mężczyzna przyszedł do szpitala z małą trumną. Powód rozbija serce na milion kawałków, ciężko powstrzymać łzy
  5. Ksiądz o strajkujących kobietach: „rozwrzeszczana tłuszcza, która wykrzykuje wulgaryzmy”. Porównał też pielęgniarki do diablic
  6. Kamera nagrała, co robi pies w pokoju małego dziecka. Rodzicom opadły szczęki
  7. Właśnie podano tragiczne wiadomości. Nie żyje polski uczestnik mistrzostw świata, był legendą sportu

Źródło: wiadomosci.wp.pl, twitter.com