Rozrywka.Lelum.pl > Ministerstwo Edukacji

Ministerstwo Edukacji

ministerstwo edukacji
04.05.2021 19:31 Ministerstwo Edukacji o funkcjonowaniu szkół i klas I-III. Niemal wszędzie uczniowie uczą się stacjonarnie

Na Twitterze Ministerstwa Edukacji pojawiła się informacja, dotycząca funkcjonowania szkół podstawowych oraz klas I-III. Wynika z niej jasno, że praktycznie wszędzie odbywa się nauka stacjonarna. Istnieje zaledwie garstka wyjątków. Podobnie sprawa przedstawia się w odniesieniu do przedszkoli. Z uwagi na tendencję malejącą wskaźnika dziennych zakażeń koronawirusem w Polsce rząd zadecydował o przywróceniu nauki stacjonarnej w klasach I-III szkół podstawowych. Dziś niemal w całym kraju najmłodsi uczniowie edukują się w placówkach szkolnych.

Przemysław Czarnek
16.03.2021 09:13 Zmiany w edukacji. Przemysław Czarnek zdradził szczegóły

Minister Edukacji Narodowej, Przemysław Czarnek gościł na antenie telewizji Trwam, gdzie podzielił się z widzami ważnymi informacjami dotyczącymi ruchów Ministerstwa Edukacji. Jak zdradził, już wkrótce w życie ma wejść pakiet wolności akademickiej, który ma wprowadzać w życie prawne zmiany gwarantujące nauczycielom wolność słowa, nauczania i badań naukowych. Przemysław Czarnek zdradził, że propozycja wprowadzenia wyżej przytoczonych zmian została pozytywnie zaopiniowana przez Komitet Stały Rady Nadzorczej w ubiegłym tygodniu. Przekonany jest także, że znajdzie uznanie w oczach prezydenta.

BENEDYKT XVI
30.11.2020 18:16 Sprzed chwili: MEN właśnie opublikowało komunikat. Już jutro będzie za późno, tylko dziś rodzice mogą jeszcze ubiegać się o dodatkowe pieniądze

MEN za pośrednictwem Twittera niedawno opublikowało ważny komunikat. Resort edukacji narodowej przypomina w nim, że dzisiaj, 30 listopada, jest ostatni dzień na składanie wniosków w rządowym programie Dobry Start. To 300 złotych jednorazowej pomocy dla wszystkich uczących się dzieci. MEN przypomina, że dzisiaj upływa ostatni dzień na składanie wniosków, aby ubiegać się o przyznanie środków z programu Dobry Start. Polki i Polacy mieli na to czas od początku lipca.

BENEDYKT XVI
23.11.2020 17:36 Kobiety przykuły się do bramy Ministerstwa Edukacji. Trwa blokada stolicy, policja zatrzymuje kolejne osoby. Zatrważające zdjęcia

Kobiety przykuły się do bramy Ministerstwa Edukacji. Dziennikarz portalu Onet Wiadomości Marcin Terlik opublikował za pośrednictwem Twittera zatrważające fotografie, na których widać kobiety strajkujące pod MEN. Fotografie w błyskawicznym tempie zyskały zainteresowanie. Na miejscu pojawiło się mnóstwo funkcjonariuszy policji. Strajk Kobiet po raz kolejny zebrał się w Warszawie w celu wyrażania swojego niezadowolenia z powodu zapadniętego 22 października 2020 roku wyroku w sprawie zakazu aborcji z przesłanek embriopatologicznych. Kobiety zorganizowały blokady. Jedna z nich objęła Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Biedronka
17.11.2020 18:11 Pilna wiadomość do rodziców dzieci poniżej 8 roku życia. Chodzi o dodatkowe pieniądze

Dzieci poniżej ósmego roku życia mają prawo do dodatkowego świadczenia, które przyznawane jest w przypadku nagłego zamknięcia szkoły. To odpowiedź rzeczniczki MEN na wątpliwości prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, który prosił o pilną zmianę przepisów o funkcjonowaniu jednostek systemu oświaty – informuje Onet. Rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska odniosła się do jednego z przepisów, według którego rodzice dzieci do ósmego roku życia mają prawdo do zasiłku opiekuńczego. Co więcej, nie jest ważne, jaki zawód uprawiają rodzice.

Biedronka
16.11.2020 17:35 Sprzed chwili: Ministerstwo właśnie podało do wiadomości, zacznie się dziś o 17:00. Wiele Polek będzie zadowolonych, skorzystają ich dzieci

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało istotną wiadomość dla wszystkich uczniów szkół podstawowych. W poniedziałek o godzinie 17.00 i 18:15 rozpoczną się internetowe warsztaty z podstaw programowania. Klub Młodego Programisty zaprasza do udziału wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami. Ministerstwo zaprasza wszystkich chętnych na internetowe warsztaty z podstaw programowania. Będą się one dobywać w dwóch grupach wiekowych w każdy poniedziałek. O 17.00 rozpoczną zajęcia uczniowie z klas 1-3.

warszawa
09.11.2020 20:59 Zaczęło się wieczorem w Warszawie. Na miejscu dużo policji, ogromny chaos

Warszawa jest miejscem, w którym rozegrały się porażające sceny. W alei Szucha o godzinie 18.00 rozpoczął się protesty. Nie obyło się bez interwencji policji.Warszawa: wszystko zaczęło się w poniedziałek o godzinie 18.00. Na miejscu zdarzenia można zobaczyć tłumy ludzi oraz funkcjonariuszy policji, którzy podejmują interwencje. Panuje ogromne zamieszanie i chaos, grupa manifestujących protestuje w jednej sprawie. Blokują ulice, siadając na jezdni.

ferie
04.11.2020 10:49 Ministerstwo edukacji ma pilną wiadomość do wszystkich szkół. Stanie się 10 listopada o 11:11

– Zapraszamy szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, w tym polonijne do udziału w akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego we wtorek, 10 listopada o 11:11. W tym roku proponujemy śpiewanie w małych grupach lub on-line – napisano w mediach społecznościowych. Nieoficjalna informacja. Godzina policyjna między 22-5 zostaje wprowadzona w kolejnym kraju Już nie ma odwrotu. Premier właśnie nałożył na Polaków nowe, poważne obostrzenia Dramat Jarosława Kulczyckiego. Wspomina śmierć 19-letniego syna Ministerstwo edukacji ma dla wszystkich szkół ważny komunikat. Wszystko będzie miało miejsce już za 6 dni, 10 listopada o godzinie 11:11.Ze względu na obowiązujący stan epidemiologiczny organizatorzy akcji zachęcają uczniów oraz nauczycieli, aby ci, którzy będą tego dnia w szkole, odśpiewali wspólnie hymn Polski w danej klasie lub grupie. W poprzednich latach robiło się to z udziałem całej szkoły.Ministerstwo edukacji ma pilny komunikatJak się okazuje nawet światowa pandemia nie jest w stanie zepsuć okazji do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy niepodległości Polski. W tym roku obchody odbędą się również zdalnie.Ministerstwo edukacji przekazało pilną wiadomość. Komunikat dotyczy wszystkich szkół. Resort zapowiada, co takiego wydarzy się w placówkach edukacyjnych już 10 listopada o godzinie 11:11. Trwają przygotowania, ponieważ pozostał tylko niecały tydzień. O wszystkim poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.Na oficjalnym Twitterze resortu edukacji narodowej pojawił się istotny wpis. MEN zaprasza wszystkie szkoły do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji.

szkoła
03.11.2020 09:01 Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Wiele osób będzie zdruzgotanych ich nagłą decyzją

Decyzja zapadła nagle, rząd wyszedł z zaskakującą propozycją. Tysiące Polek i Polaków będzie zachwyconych Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie Naukowcy biją na alarm. Chodzi o osoby bez objawów koronawirusa, sytuacja jest bardzo poważna Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało pilny komunikatW związku z wydanym wyrokiem, od 22 października, codziennie, na ulice polskich miast wychodzą demonstranci, którzy nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. W protestach biorą udział również uczniowie i studenci. Teraz, w nocy z 2 na 3 listopada Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało pilny komunikat w tej sprawie.Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak przekazuje Interia.pl, w nocy z poniedziałku na wtorek przesłało do Polskiej Agencji Prasowej oficjalny komunikat. Jak się okazuje, podjęto nagłą decyzję w bardzo ważnej dla Polaków sprawie. Głos zabrał również sam Przemysław Czarnek. Wielu może być zaskoczonych.W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie w sprawie aborcji, w którym stwierdzono, że przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej, przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia są niezgodnie z polską konstytucją.Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z ostatnimi wydarzeniami, które miały miejsce w całej Polsce, wystosowało pilny komunikat. Decyzja już zapadła. Zapowiedziano poważne konsekwencje.

MINISTER EDUKACJI
29.10.2020 12:58 Ministerstwo Edukacji opublikowało wiadomość. Na informacje czekali rodzice i uczniowie

W czwartek rano Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) w swoich mediach społecznościowych zamieściło ważny komunikat. Na specjalnie przygotowanej grafice możemy dowiedzieć się, w jakim trybie pracują przedszkola.Ministerstwo Edukacji przekazało ważne informacje.Ministerstwo Edukacji przekazało ważną wiadomość. Niektórzy rodzice i opiekunowie z niepokojem patrzą na obecną sytuację epidemiologiczną.Ministerstwo Edukacji przekazało ważny komunikat Poruszające słowa uczestniczki Powstania Warszawskiego o proteście kobiet. Wideo obiegło sieć, łzy same napływają do oczu Nieoficjalne: czy będzie pełny lockdown, zamknięte szkoły i sklepy? Minister zdrowia chce ogromnych restrykcji Kiedy szczyt zachorowań w Polsce? „RP” podała porażający datę dla obywateli Właśnie wydano ostrzeżenie dla Polaków. Może być niebezpiecznie Rząd wykorzystał zamieszanie, po cichu wprowadził nowy podatek. Objęte tysiące Polaków Tadeusz Rydzyk pociągnął prezydenta za język. Nie wyprze się swoich słów sprzed kilku lat Masz w kieszeni 5 złotych? Biegnij po składniki na wybitne ciasto, błyskawiczne i tanie, smakuje jak niebo 26 października było ich z kolei 96,8 proc. W ciągu dwóch dni ta statystyka zmalała do 95,4 proc. To spadek o 1,4 punktu procentowego. Dziś rząd ogłosi kolejne obostrzenia dla Polaków. Pilna konferencja premiera na PGE Narodowym Z ostatniej chwili: Minister zabrał głos ws. lockdownu. Polacy wstrzymali oddech Nie żyje ceniony polski artysta. Zmarł w środę, miał koronawirusa Koronawirus w Polsce: 28 października prawie 5 proc. przedszkoli w trybie niestacjonarnymPrzedstawione dane obrazują stan na 28 października 2020 roku na godzinę 14.00. Statystyki zostały sporządzone na podstawie zebranych danych, „otrzymanych od kuratorów oświaty, przekazanych przez dyrektorów przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego”.ZOBACZ ZDJĘCIE: Funkcjonowanie przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego – stan na 28 października: ➡️14 556 – tryb stacjonarny (95,4 proc. wszystkich); ➡️355 – tryb mieszany (2,3 proc. wszystkich); ➡️349 – tryb zdalny (2,3 proc. wszystkich).#edukacja #bezpieczeństwo #przedszkole pic.twitter.com/ZzdApIpj4s — Ministerstwo Edukacji Narodowej (@MEN_GOV_PL) October 29, 2020Źródło: twitter.comMinisterstwo Edukacji w czwartek z samego rana opublikowało ważną wiadomość. Na podobne informacje z pewnością czekali wychowankowie oraz ich rodzice i prawni opiekunowie. Komunikat wydany przez MEN można znaleźć na ich mediach społecznościowych. Niektórzy na bieżąco obserwują rozwój sytuacji, ponieważ boją się o swoje małe pociechy.— Funkcjonowanie przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego — stan na 28 października:Od soboty, 24 października cała Polska została objęta obostrzeniami z czerwonej strefy. Jedną z jej restrykcji jest objęcie szkół ponadpodstawowych nakazem nauki zdalnej.Wcześniej podobne statystyki o stanie funkcjonowania placówek oświaty w Polsce Ministerstwo Edukacji publikowało na temat szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jednak odkąd weszło nowe obostrzenie o nauce zdalnej dla tych placówek, nie ma sensu przedstawiać takich danych.Natomiast od poniedziałku, 26 października ten nakaz został rozszerzony także na najstarsze dzieci z podstawówek. Uczniowie klas 4-8 również musieli pozostać w domach, aby uczyć się przed komputerem lub tabletem.Niestety wyraźnie widać, że niemal z dnia na dzień coraz więcej przedszkoli musi przechodzić na tryb hybrydowy lub zdalny. Jeszcze wczoraj MEN przedstawiało, że 96,1 proc. przedszkoli w sakli całej Polski funkcjonuje w trybie stacjonarnym.Dlatego tym razem statystyki dotyczą przedszkoli. Niektórzy rodzice najmłodszych nie ukrywają, że bardzo martwią się o swoje pociechy. 14 556 — tryb stacjonarny (95,4 proc. wszystkich); 355 — tryb mieszany (2,3 proc. wszystkich); 349 — tryb zdalny (2,3 proc. wszystkich) — możemy przeczytać m.in. na Twitterze. ZOBACZ TEŻ:Ale w obecnej sytuacji mało są w stanie zrobić. Nie każdą rodzinę stać na opiekunkę, a przecież rodzice muszą chodzić do pracy i zarabiać na utrzymanie. Nie mogą zostawić dzieci samych w domu bez opieki.Boicie się o swoje najmłodsze pociechy? A może któreś z przedszkoli waszych dzieci zostało zamknięte z powodu epidemii?

BENEDYKT XVI
12.10.2020 14:40 Nagle pojawił się komunikat z Ministerstwa Edukacji. Pilne wieści dla szkół w całej Polsce

Ministerstwo Edukacji właśnie opublikowało bardzo ważny komunikat dotyczący szkół. Informacja będzie istotna dla wszystkich uczniów, rodziców, choć sam komunikat jest dedykowany przede wszystkim dyrektorom placówek. Znaleźliśmy się bowiem w żółtych i czerwonych strefach, a to wymaga reakcji.Ministerstwo Edukacji Narodowej podało bardzo ważne informacje dotyczące aktualnej sytuacji szkół. Konieczne należy się zapoznać z tym, co przekazał resort edukacji na podstawie decyzji resortu zdrowia.

BENEDYKT XVI
08.10.2020 09:01 Ministerstwo edukacji wydało pilne oświadczenie. Chodzi o zamknięcie szkół od 20 października

Ministerstwo edukacji zostało zmuszone do wydania specjalnego oświadczenia. Pilny komunikat dotyczy zamknięcia szkół od 20 października, o którym można przeczytać w Internecie już od jakiegoś czasu. W końcu jest oficjalna decyzja MEN. Wielu Polaków może być zdziwionych, z pewnością nie tego się spodziewali.Ministerstwo edukacji nie miało wyjścia, musiało oficjalnie odnieść się do całej sprawy. Chodzi o niepokojącą informację dotyczącą całkowitego zamknięcia placówek oświaty od 20 października, którą, jak informuje portal tvn24.pl, można było zobaczyć w sieci od środy.

obostrzenia
09.09.2020 13:29 Ministerstwo edukacji przekazało nagłą wiadomość. Czas jest tylko do 30 września

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało nowy program, który może urozmaicić nauczanie szkolne. Innowacje będą miały na celu unowocześnić współczesną edukację. Uczniowie mogą być zadowoleni, jednak nie każda placówka może się na to zdecydować. Wszystkie potrzebne informacje są dostępne na stronie gov.pl.Ministerstwo Edukacji przekazało bardzo ważną wiadomość. Wkrótce może dojść do bardzo dużych zmian. Została wygłoszona nowa propozycja dla szkół, a czas na zastanowienie jest tylko do 30 września. Na oficjalnej stronie internetowej Rzeczypospolitej Polskiej pojawiły się niezbędne informacje oraz wytyczne potrzebne dla wszystkich zainteresowanych.

minister edukacji
31.08.2020 13:05 Minister edukacji przerwał milczenie. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego, jego słowo wielu się nie spodobają

Minister Edukacji przerwał milczenie. Udzielił wywiadu dla Rzeczpospolita, przedstawiając faktyczną sytuację polskiego szkolnictwa na chwilę przed pójściem dzieci do szkoły w dobie epidemii koronawirusa. Większość rodziców nie będzie zadowolonych ze słów Dariusza Piontkowskiego.Minister Edukacji wciąż zapewnia, że zrobił wszystko, co było w jego mocy, by przygotować szkoły na funkcjonowanie w czasie epidemii. Zapytany o to czy szkoły faktycznie są tak gotowe, jak się o tym mówi, odpowiedział w zaskakujący sposób.

uczniowie
28.08.2020 17:34 Minister edukacji poinformował o nowym obowiązku dla uczniów. Wszyscy będą musieli go przestrzegać

Uczniowie wracający do szkół 1 września będą musieli przestrzegać jednego przepisu, który został ogłoszony przez ministra edukacji. Wszyscy mają się do niego dostosować dla bezpieczeństwa swojego i innych. Niektórzy mogą być bardzo niezadowoleni, ale rządzący już zdecydowali. Co czeka uczniów od nowego roku szkolnego?Uczniowie mogą czuć się coraz bardziej zdezorientowani informacjami, które codziennie płyną z ministerstwa edukacji. Przepisy są ustalane i dyskutowane na bieżąco, ale jedno jest już pewne. Szef MEN poinformował o nowym obowiązku.

BENEDYKT XVI
17.07.2020 20:40 We wrześniu uczniów czekają ogromne zmiany. Resort edukacji wydał rozporządzenie

Uczniowie muszą przygotować się na ogromne zmiany w roku szkolnym 2020/2021. 16 lipca 2020 roku w Dzienniku Ustaw została opublikowana nowelizacja rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podstawy programowej. Od pierwszego września do szkół wejdzie nowy przedmiot.Choć wakacje trwają w najlepsze, uczniowie liceów ogólnokształcących oraz techników już muszą przygotować się na spore zmiany. Jak się okazuje, do podstawy programowej został wprowadzony nowy przedmiot, jakim jest język łaciński i kultura antyczna. Pierwszoklasiści będą uczęszczać na niego jedną godzinę w tygodniu.

minister edukacji
26.06.2020 18:46 Pilny komunikat ministerstwa edukacji. Rodzice nie będą zadowoleni, ale nie mogą nic zrobić

Andrzej Duda ogłosił zaskakującą informację. Wielu Polaków będzie zachwyconych, Prezydent obiecuje wielkie pieniądze Robisz sałatkę z ogórków? 1 okropny błąd pogarsza smak, a 1 trik zachwyca Kierowca autobusu z Warszawy był pod wpływem substancji psychoaktywnych? Najnowsze informacje wprawiają w osłupienie – Dyrektor przedszkola ma prawo zażądać zaświadczenia lekarskiego, że dziecko jest zdrowe, jeśli wraca ono po chorobie, a nadal ma np. podwyższoną temperaturę – powiedział Dariusz Piontkowski podczas oficjalnej konferencji Ministerstwa Edukacji. Polityk zaznacza, że najważniejsze jest zdrowie dzieci i nauczycieli.Nowe procedury powrotu do przedszkola — Ministerstwo Edukacji ostrzegaMinisterstwo Edukacji wydało oświadczenie, które może rozzłościć wielu rodziców. Niestety — od decyzji nie można się odwołać, Polacy muszą zastosować się do wymagań placówek oświatowych. Podczas oficjalnej konferencji, minister powiedział jakie procedury czekają na dzieci w przedszkolach, opiekunowie zaczynają się sprzeciwiać.Ministerstwo Edukacji poinformowało, jak wygląda procedura powrotu dziecka do przedszkola. Wiemy, że rodzice nie będą mogli ominąć jednego, trudnego kroku. Dyrektorzy placówek będą mogli poprosić o szczególne zaświadczenie.Większość pytań do ministra dotyczyła sytuacji w oświacie związanej z pandemią koronawirusa. Piontkowski poinformował także, jak będzie wyglądała procedura przyprowadzenia do przedszkola dziecka przeziębionego, u którego nie zdiagnozowano wirusa COVID-19.

MINISTER EDUKACJI
30.04.2020 14:14 Ministerstwo Edukacji: „Nie planujemy zajęć w wakacje”. Uczniowie mogę nie zdać do następnej klasy?

Ministerstwo edukacji rozwiewa wątpliwości dotyczące zakończenia roku szkolnego. Na razie nic nie zapowiada, że szkoły czy uczelnie zostaną na powrót otwarte. W jaki wobec tego sposób nauczyciele będą wystawiać oceny? Znamy odpowiedzi na nurtujące uczniów i rodziców pytania.Ministerstwo edukacji: -Nie planujemy zajęć w wakacje. Uczniowie, nauczyciele, rodzice muszą odpocząć od nauki zdalnej. -odpowiada MEN w rozmowie z fakt.pl. Dodatkowo MEN wyjaśnia zasady wystawiania ocen na koniec tego specyficznego roku szkolnego. Czy istnieje wobec tego możliwość, że któryś z uczniów nie zda do następnej klasy? Na jakich zasadach będą wystawiane oceny końcowe, jeśli już od miesiąca nie ma żadnych klasówek?