Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Ministerstwo Edukacji o funkcjonowaniu szkół i klas I-III. Niemal wszędzie uczniowie uczą się stacjonarnie
Karol Osiński
Karol Osiński 04.05.2021 19:31

Ministerstwo Edukacji o funkcjonowaniu szkół i klas I-III. Niemal wszędzie uczniowie uczą się stacjonarnie

ministerstwo edukacji
fot. Piotr Molecki/East News

Na Twitterze Ministerstwa Edukacji pojawiła się informacja, dotycząca funkcjonowania szkół podstawowych oraz klas I-III. Wynika z niej jasno, że praktycznie wszędzie odbywa się nauka stacjonarna. Istnieje zaledwie garstka wyjątków. Podobnie sprawa przedstawia się w odniesieniu do przedszkoli.

Z uwagi na tendencję malejącą wskaźnika dziennych zakażeń koronawirusem w Polsce rząd zadecydował o przywróceniu nauki stacjonarnej w klasach I-III szkół podstawowych. Dziś niemal w całym kraju najmłodsi uczniowie edukują się w placówkach szkolnych.

Raport Ministerstwa Edukacji o funkcjonowaniu szkół podstawowych

Kilkanaście minut temu na Twitterze Ministerstwa Edukacji pojawiła się informacja, z której jasno wynika, że w niemal całym kraju uczniowie klas I-III wrócili do nauki stacjonarnej. Jak można przeczytać, jest to 99,9% szkół podstawowych w Polsce.

Statystyka została stworzona, bazując na danych, przesłanych ME przez wszystkich Kuratorów Oświaty. Obecnie aż 14 410 szkół odbywa naukę stacjonarną i zaledwie jedna w dalszym ciągu odbywa tryb nauki zdalnej. Nie podano, która to szkoła.

Natomiast 19 placówek szkolnych odbywa tryb nauki mieszanej. Przedstawione dane to stan na godzinę 13:00 z dnia dzisiejszego, tj. 4 maja. Warto przypomnieć, że dziś rozpoczęły się egzaminy maturalne. Z tej okazji minister edukacji, Przemysław Czarnek życzył powodzenia wszystkim abiturientom:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Życzę Wam spokoju, koncentracji i wytrwałości. Wykorzystajcie wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas szkolnej edukacji, aby realizować własne plany i spełniać marzenia. Powodzenia na egzaminach! – napisał na swoim Twitterze minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

Na rozpoczęte dziś matury zwrócił uwagę także prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką życzył wszystkim uczniom powodzenia i wytrwałości.

Funkcjonowanie przedszkoli

Resort edukacji i nauki przedstawił także funkcjonowanie przedszkoli w naszym kraju. Sytuacja jest niemalże identyczna, jak w odniesieniu do szkół – 99,9% uczy się stacjonarnie.

Przedstawione dane pochodzą z tego samego raportu Kuratorów Oświaty, co funkcjonowanie szkół podstawowych. 15 266 przedszkoli odbywa pracę stacjonarną, natomiast zdalny tryb odbywa 13 placówek.

Zdecydowanie więcej zdecydowało się na mieszany tryb. Mowa o 55 placówkach w Polsce. Ministerstwo Edukacji nie podało dokładnych danych, dotyczących poszczególnych szkół i przedszkoli.

Zobacz zdjęcia:

???? Funkcjonowanie klas I-III szkół podstawowych w skali całego kraju – 99,9 proc. ⬇️ #edukacja #szkoła pic.twitter.com/OfGaEaimKo

— Ministerstwo Edukacji i Nauki (@MEIN_GOV_PL) May 4, 2021

Statystyka Ministerstwa Edukacji, dotycząca nauki w szkołach podstawowych i klasach I-III w Polsce.

???? Funkcjonowanie przedszkoli w skali całego kraju – 99,9 proc. ⬇️ #przedszkole pic.twitter.com/xbBnkVqKGQ

— Ministerstwo Edukacji i Nauki (@MEIN_GOV_PL) May 4, 2021

Przedstawione zostało również funkcjonowanie przedszkoli

✍️ Życzenia ministra @CzarnekP dla Maturzystów: – Życzę Wam spokoju, koncentracji i wytrwałości. Wykorzystajcie wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas szkolnej edukacji, aby realizować własne plany i spełniać marzenia. Powodzenia na egzaminach! #matura2021 #egzamin pic.twitter.com/zulxXUuOX1

— Ministerstwo Edukacji i Nauki (@MEIN_GOV_PL) May 3, 2021

Minister Edukacji życzył maturzystom powodzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: twitter.com