Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > To już koniec Przystanku Woodstock. Odbył się po raz ostatni. Będzie nowa nazwa
Patrycja Staszczyk
Patrycja Staszczyk 08.03.2018 17:57

To już koniec Przystanku Woodstock. Odbył się po raz ostatni. Będzie nowa nazwa

koniec Przystanku Woodstock
scena Przystanku Woodstock

Na porannej konferencji Owsiak przekazał nam dwie ważne wieści. Pierwsza dotyczyła rekordu zebranych pieniędzy, druga mówiła o końcu Przystanku Woodstock. 

Dzisiaj w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Żwirki i Wigury 63A w Warszawie, odbyła się specjalna konferencja. Owsiak przekazał wspaniałe wieści na temat nowego rekordu podczas tegorocznego finału WOŚP. Kwota wyniosła aż 126 milionów 804 złote i 34 grosze! 

ZOBACZ TEŻ: Beata Tadla przerwała milczenie po rozpadzie jej związku. „Dziękuję…”

Koniec Przystanku Woodstock

Niestety była też druga wiadomość. Jurek Owsiak poinformował o końcu Przystanku Woodstock. Uspokajamy jednak fanów Woodstocku! Impreza odbędzie się, ale pod nową nazwą PolandRock Festival!

Do tej pory Woodstock korzystał z nazwy amerykańskiej imprezy za zgodą jej organizatorów. Teraz to się zmieniło.

– Skąd ta zmiana? Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać.
Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu –
czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku Przystanku Woodstock.

Oprócz nazwy nic się nie zmieni. Impreza będzie miała miejsce w Kostrzynie nad Odrą, tak jak to było do tej pory. W tym roku odbędzie się jednak w 2, 3 i 4 sierpnia. Jak na razie zapowiedziano występy m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, The Inspector Cluzo, Booze & Glory czy Lao Che.

Od dłuższego czasu rząd robi wszystko, aby uniemożliwić działania Owsiaka. Na celowniku znajdował się głównie Przystanek Woodstock. Jeszcze rok temu Jurek nie był pewny czy impreza ponownie się odbędzie. Teraz pojawiły się kolejne problemy już niezwiązane z działaniem rządu. Na szczęście w tym roku po raz kolejny będziemy mieli możliwość uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Przybywajcie do nas w sierpniu! Znów poczujemy tę radość bycia ze sobą. Znów zostawimy na kilka dni wszelkie troski, problemy, zmęczenie polską codziennością. Wspólnie z Wami zbudujemy tak cudowny świat społeczeństwa obywatelskiego. Świat tolerancji, otwartości, szacunku i wolności – zaprasza Owsiak.

ZOBACZ TEŻ: Dzień Kobiet: Nergal śpiewa do CZARNEGO PENISA z ukrzyżowanym JEZUSEM

Źródło: natemat.pl