Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Mężczyzna zauważył auto w wodzie. Straż i policja przyjechała od razu, niestety było za późno
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 23.05.2020 19:32

Mężczyzna zauważył auto w wodzie. Straż i policja przyjechała od razu, niestety było za późno

TVP
fot. policja.pl

Mężczyzna jadący rowerem w okolicach zalewu w Wojkowicach Kościelnych w województwie śląskim, zauważył tonące auto. Zaniepokojony zadzwonił po pomoc. 7 zastępów straży pożarnej przyjechało na miejsce niedługo po zawiadomieniu. Po wyłowieniu kierowcy przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która nie przynosiła rezultatu. Mężczyzna nie przeżył. Miał 60 lat i pochodził z Siemianowic Śląskich.

W miejscu zdarzenia znajdują się jedynie ścieżki rowerowe i spacerowe, zalew Pogoria IV jest wyłączony z ruchu samochodowego. Nie wiadomo, w jaki sposób znalazło się tam zatopione auto. Jak informuje Polsat News, prokuratura bada sprawę – należy ustalić, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy celowe działanie osób trzecich lub samego kierowcy.

Mężczyzna utonął w samochodzie

Nie znaleziono do tej pory świadków zajścia. Auto znajdowało się 20 metrów od brzegu. Jak podaje polsatnews.pl, strażacy uważają, że do wypadku mogło dojść niedługo przed zawiadomieniem służb ratowniczych.

Samochód nie był zanurzony w całości, wokół auta, na wodzie znajdowały się pęcherzyki powietrza. Strażacy w piankowych strojach zanurkowali, by w pierwszej kolejności wydobyć kierowcę. 60-latka nie udało się uratować.

  1. Nie żyje 22-letnia gwiazda. Miała popełnić samobójstwo, ”Jestem słaba, przepraszam”.
  2. Katarzyna Dowbor pokazała 21-letnią córkę. Wyglądają jak 2 krople wody.
  3. Koniec ”M jak miłość”. W ostatnim odcinku widzowie pobledną, Olek zrobi najgorszą możliwą rzecz.

Policja bada przyczyny

Nie wiadomo jak Renault Laguna znalazło się w wodzie. Należy ustalić, czy mężczyzna znajdujący się wewnątrz był przytomny w trakcie wypadku, czy próbował się wydostać z auta. W sprawach takich jak ta, pytań jest bardzo wiele.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie kom. Paweł Łotock, powiedział w rozmowie z Polsat News, że bardzo trudno dokonać dokładnej oceny przyczyny wypadku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mężczyzna

Zalew jest oddalony od dróg szybkiego ruchu, auta nie mają możliwości poruszania się w okolicach zbiornika.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. „Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci”
  2. Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził
  3. Andrzej Duda poszedł na zakupy. Nagranie zdobywa popularność a internauci pytają o ceny
  4. Dominika Gwit nie wytrzymała i zalała się łzami. ”W sercu już nie raz na przestrzeni ostatnich lat miałam żal i smutek”
  5. Najmądrzejsze rasy psów. Już wiadomo, które psy zostawiają inne daleko w tyle
  6. Soda oczyszczona na dnie kosza na śmieci? Doświadczeni gospodarze odkryli genialny sposób

Źródło: polsatnews.pl