Rozrywka.Lelum.pl

fot. CEZARY PECOLD/East News

Widzisz ciemną maź po wyjęciu mięsa z opakowania? Lepiej go nie jedz, groźna substancja

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karina Sulich

Mięso, które po wyjęciu z opakowania pozostawia po sobie ciemną maź, jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeżeli kiedykolwiek coś takiego zobaczysz, czym prędzej je wyrzuć. Czarna substancja jest naprawdę groźna.

Mięso, które po wyjęciu z opakowania pozostawia po sobie ciemną maź, jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jeżeli kiedykolwiek coś takiego zobaczysz, czym prędzej je wyrzuć. Czarna substancja jest naprawdę groźna.

Nie bez powodu mówi się jesteś tym co jesz. Jakość jedzenia, które spożywamy, jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia i jeżeli chcemy cieszyć się brakiem chorób, powinniśmy dbać o naszą dietę, wybierając jak najlepsze produkty. Jak rozpoznać mięso, które nie nadaje się do spożycia? Jeżeli widzisz na dna opakowania czarną maź, lepiej je wyrzuć. Ta groźna substancja może nam poważnie zaszkodzić. Czym właściwie jest?

Mięso w opakowaniu

Mięso w opakowaniu to coraz powszechniejszy produkt. W dzisiejszych czasach, w mało którym miejscu spotkamy panie za ladą, które obsłużą nas i pomogą wybrać ten najlepszy kawałek. Dlatego tak ważne jest, byśmy wiedzieli, na co mamy uważać kupując jedzenie.

michał wiśniewski

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się zobaczyć na spodzie opakowania z mięsem ciemną maź, która wzbudziła w tobie niepokój? Jeżeli tak, mamy nadzieję, że go nie kupiłaś. Okazuje się, że czarna substancja jest niezwykle szkodliwa dla naszego zdrowia.

Jak rozpoznać zepsute mięso?

Zepsute mięso możemy rozpoznać na wiele sposobów. O jego nieświeżości alarmuje nas zapach czy wygląd, choć producenci nauczyli się obchodzić te sposoby. Poważny niepokój powinna wzbudzić ciemna maź, która znajduje się na dnie opakowania. Czym jest substancja?

Czarna substancja, która zostaje na dnie opakowania mięsa to poliakrylan sodu. Nie brzmi zbyt apetycznie, prawda? Poliakrylan sodu może być dla nas bardzo szkodliwy. Skąd się bierze? Zazwyczaj mięso ze sklepu owijane jest folią i pakowane na tacce, na którą wcześniej położona jest specjalna wkładka ochronna mająca wchłaniać wilgoć. Choć w całości nie jest ona niebezpieczna dla zdrowia, producenci nierzadko obcinają jej boki, przez co zaczyna wydobywać się z niej niebezpieczna substancja, która wchodzi w reakcję z mięsem.

Ciemna maź, którą widzimy na dnie opakowania to połączenie soków z mięsa, krwi oraz chemicznej, niebezpiecznej substancji. Takie połączenie może być bardzo groźne, a spożycie zatrutego mięsa spowodować dość nieprzyjemne sytuacje od bóli brzucha po ostre zatrucie pokarmowe. Jednak to nie wszystko! Jak pisze kraj.life, poliakrylan sodu jest szczególnie niebezpieczny, gdyż może wytwarzać komórki nowotworowe.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mięso

Kupując pakowane mięso, dokładnie przyjrzyjmy się, czy nie wycieka z niego ciemna maź.

mięso

Sam wygląd mięsa nie świadczy o jego jakości.

ZOBACZ TEŻ:

źródło: kraj.life

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Martyna z "Nasz nowy dom" pokazała w jakich mieszka warunkach. Niepojęte, jej dom nadaje się do remontu
Czytaj więcej >

Nowości

"Niewiele możemy". Biskup na kazaniu zaczął mówić o Marcie Kubackiej, poruszające słowa
Czytaj więcej >

Nowości

Magda Gessler przed chwilą wydała komunikat. Przyznała się do haniebnego zachowania
Czytaj więcej >

Nowości

Gessler przerwała rewolucję, właściciel lokalu doprowadził ją do białej gorączki w "Kuchennych rewolucjach"
Czytaj więcej >

Nowości

Pierwszy odcinek TTBZ dla Rocka był bardzo trudny. Ujawnił, co działo się za kulisami
Czytaj więcej >

Nowości

Katarzyna Dowbor doprowadziła małego chłopca do łez. Wybuchł płaczem, po tym co powiedziała
Czytaj więcej >
Karina Sulich

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]elum.pl