Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Mieszkają obok domu z „Klanu” mają dość. Powiedzieli, co wyprawia się za kulisami
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 19.11.2023 12:14

Mieszkają obok domu z „Klanu” mają dość. Powiedzieli, co wyprawia się za kulisami

Dom Lubiczów zniknie z „Klanu”?, fot. kadr z serialu „Klan”
Dom Lubiczów zniknie z „Klanu”?, fot. kadr z serialu „Klan”

Serial „Klan” jest stałym punktem ramówki TVP1 od ponad 25 lat. W tym czasie na planie i w obsadzie serialu wiele rzeczy się zmieniło, ale niektóre rzeczy pozostały dokładnie takie same. Wśród tyle elementów można wymienić między innymi znaną fanom produkcji fasadę domu na Sadybie, w której mieszkają serialowi Lubiczowie. 

„Klan” kręcony jest między innymi w Willi Renata w Podkowie Leśnej pod Warszawą

Ekranowy dom na Sadybie to w rzeczywistości Willa Renata w Podkowie Leśnej pod Warszawą. Mały pałacyk znajdujący się nieopodal stacji kolejowej od lat pełni funkcję serialowego gniazda rodzinnego Lubiczów. Obecnie właścicielami posesji i budynku są potomkowie Alicji i Wiesława Jankowskich, którzy 26 lat temu zdecydowali się użyczyć pałacyku twórcom serialu „Klan”

Willa Renata była świadkiem wielu ważnych wydarzeń rozgrywających się w życiu bohaterów jednej z najpopularniejszych polskich telenowel. Od jakiegoś czasu próżno szukać budynku w nowych odcinkach serialu. 

Co dalej z "Klanem"? Izabela Trojanowska nie pozostawia złudzeń. "Jeżeli nie ma oglądalności, to nie ma serialu"

Dom Lubiczów zniknie z „Klanu”?

Jakiś czas temu media obiegło kilka zaskakujących wieści na temat domu rodzinnego Lubiczów. Najpierw uderzył w niego meteoryt, następnie jego konstrukcja została naruszona przez groźne grzyby — gnilicę mózgowatą i stroczek. W ten sposób tłumaczono telewidzom, dlaczego dom na Sadybie nie pojawia się już w serialu „Klan”. Z powodu tych wydarzeń Chojniccy wyprowadzili się z willi, a nawet rozważają jej sprzedaż. Rzeczywistość jest jednak zgoła inna.

Nie rezygnujemy z willi na Sadybie, ale na razie będziemy ogrywać to tak, że zostanie tam urządzony escape room. Żeby tam pracować, musimy mieć formalne zgody, by kręcić zdjęcia. Na razie takich zgód nie mamy – wyjaśniła portalowi „Fakt” Anna Wiejowska z produkcji serialu „Klan”.

ZOBACZ TEŻ: Miał trzy żony, ale skłamał, że jest gejem. Teraz ogłosił kolejne zaręczyny! Śliczna Jolanta zawróciła w głowie Jacka Borkowskiego

Sąsiedzi domu Lubiczów z „Klanu” mają dość

Jak przekazał „Fakt” problemem nie jest jednak Urząd Miejski w Podkowie Leśnej, który przekazał, że jak dotąd nigdy nie odmówił prośbie twórców serialu „Klan”. Anna Wiejowska miała potwierdzić, że częściowo wynika to także z budżetu i oszczędności, ale to nie jedyny powód.

Jak donosi tabloid, okoliczni mieszkańcy nie są zbyt zadowoleni, że w Willi Renata kręcono „Klan”. Filmowcy mieli bowiem utrudniać dojazd do posesji zastawiając drogę, a także rozjeżdżały nieutwardzoną kiedyś leśną drogę. Do tego wszędzie rozwijano kable, hałasowano i używano intensywnego oświetlenia. 

Ekipy filmowe faktycznie przeszkadzały. Zwłaszcza na wiosnę droga była rozjechana tak, że nie można było przejechać. Samochód osobowy tonął w błocie. Z nakładką asfaltową droga już nie jest rozjeżdżana, ale właściciel willi Renata nie był zadowolony, że zniszczono naturalną drogę – podkreślił sąsiad Willi Renaty. 

Źródło: Fakt

Tagi: Klan