Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Najpierw smutna wiadomość o Celine Dion, teraz porażająca wieść o Sophii Loren. Lekarze właśnie przekazali komunikat
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 25.09.2023 16:27

Najpierw smutna wiadomość o Celine Dion, teraz porażająca wieść o Sophii Loren. Lekarze właśnie przekazali komunikat

Sophia Loren trafiła do szpitala, fot. Maria Laura Antonelli/Shutterstock (14076188f), Rex Features/East News, AFP/East News
Sophia Loren trafiła do szpitala, fot. Maria Laura Antonelli/Shutterstock (14076188f), Rex Features/East News, AFP/East News

Sophia Loren jest niezaprzeczalną ikoną kina. Włoska aktorka święciła triumfy w kinie lat 50. i 60. Dobiegająca obecnie dziewięćdziesiątki aktorka od blisko dekady jest na swoistej emeryturze, grywając w filmach raz na kilka lat. Ostatnio stan jej zdrowia sprawił, że trafiła do szpitala. 

Sophia Loren jest niezaprzeczalną ikoną kina

Z powodu pobytu w szpitalu Sophia Loren nie będzie w stanie dopełnić swoich zawodowych zobowiązań. Ikona kina miała otrzymać honorowe obywatelstwo miasteczka. Z powodu jej niedyspozycji wszystkie wydarzenia, w których miała wziąć udział zostały jednak odwołane.

Z powodu wypadku Loren nie pojawi się na otwarciu czwartej na świecie restauracji jej imienia w miejscowości Bari – przekazały media, na które powołuje się portal „Fakt”. 

Piękna córka Agnieszki Holland dokonała coming outu! Niesłychane, kim jest jej partnerka, to znana artystka

Sophia Loren trafiła do szpitala

Sophia Loren trafiła do szpitala na skutek doznanego wypadku, do którego doszło w jej szwajcarskiej rezydencji. Zgodnie z medialnymi doniesieniami aktorka miała poślizgnąć się podczas kąpieli w łazience. Na skutek zdarzenia doznała kilku złamań biodra i poważnego złamania kości udowej. Jej stan wymagał interwencji lekarzy.

Zgodnie z informacjami „The Hollywood Reporter” przy jej szpitalnym łóżku czuwają jej synowie –  Carlo i Eduardo – których doczekała się ze znanym producentem filmowym, Carlo Pontim. Para wstąpiła w związek małżeński w 1966 roku i była razem aż do śmierci mężczyzny w 2007 roku.

Przed Sophią Loren długa rehabilitacja

Sophia Loren w związku ze swoim stanem musiała przejść operację. Zajmujący się nią lekarzem przekazali, że zabieg się powiódł. Przed aktorką jednak długa droga do zdrowia. Zanim wróci do sprawności, będzie musiała przejść wielomiesięczną rehabilitację. Lekarze nie gwarantują jednak, że nawet wtedy zdoła całkowicie wrócić do wcześniejszej sprawności. 

Źródło: Fakt