Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Tajny znak, który może uratować życie. Jednym gestem na całym świecie wezwiesz pomoc
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 13.03.2021 23:09

Tajny znak, który może uratować życie. Jednym gestem na całym świecie wezwiesz pomoc

operacje plastyczne
fot. facebook.com/ Realitatea.NET

Jeden gest może sprawić, że unikniemy niebezpieczeństwa. Wystarczy tylko uważnie się przyglądać, by uratować komuś życie. Akcję zainicjowano dzięki internetowi i działającym teraz prężnie wideokonferencjom.

Jest to szczególnie ważne ze względu na pandemię, gdy wiele osób przebywa w izolacji lub jest zamknięta w domach ze swoimi oprawcami. W tej sytuacji pomóc może nawet jeden gest.

Znak, którym możesz wezwać pomoc. Warto go znać

Tylko jeden gest może sprawić, że ktoś uratuje nam życie. Rozpoznawanie go może za to uratować kogoś innego – przyjaciela, znajomego czy osobę zupełnie nam obcą. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób ktoś może chcieć nam powiedzieć, że potrzebuje pomocy.

Podobne inicjatywy powstawały jeszcze przed erą koronawirusa – niektóre organizacje kobiece zakładały konta fałszywych sklepów na Facebooku i Instagramie, gdzie można było zamówić nieistniejące płyty. Takie działanie miało wspomóc osoby, które znalazły się w przemocowym domu i nie mają innej możliwości wezwania pomocy.

Internet służył jako jedyne narzędzie do tego, by ktoś mógł bez problemu wezwać pomoc. Korzystano więc z coraz to nowych rozwiązań, które pozwolą zrobić to w taki sposób, by oprawca nie zorientował się, że coś jest na rzeczy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Podobnie sytuacja wygląda z tajnym gestem, który może pomóc wielu osobom znajdującym się w niebezpieczeństwie.

W dobie koronawirusa ta kwestia jest szczególnie ważna. Wiele osób zostało zamkniętych w domach ze swoimi oprawcami, czy dręczycielami – stres mógł dodatkowo pogorszyć sytuację. Jak więc można próbować wezwać pomoc lub jak właściwie ją odczytać?

W jaki sposób wezwać pomoc lub jak odczytać gest?

Gest jest niezwykle prosty. Należy przyłożyć kciuk do dłoni i zacisnąć palce. Warto zaznaczyć, że gest nie zostawia żadnych śladów wskazujących, że jakaś osoba próbowała wezwać pomoc.

Ponadto w ten sposób może poinformować o problemie nie tylko osoby z Internetu podczas konferencji, ale również takie, które spotyka na co dzień, lub które mogą ją zobaczyć, jak choćby kurier czy sąsiad.

Znajomość tego znaku może uratować nam lub komuś życie. Warto go znać i rozpowszechniać. Dobrze jest również wiedzieć, gdzie zadzwonić – nie zawsze policja jest najlepszym wyborem w tego typu delikatnych sytuacjach.

Jeśli doświadczasz przemocy lub jesteś jej świadkiem, zadzwoń na jeden z poniższych numerów:

Centrum Praw Kobiet – tel. 600 070 717
Niebieska Linia – tel. 800 120 002
Feminoteka – tel. 888 883 388
Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – tel. 116 111

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [tech.wp.pl]

Tagi: pomoc przemoc