Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Dywany na ścianach, drewniana łazienka, pralka Frania. A wy, co pamiętacie z PRLu?
Karina Sulich
Karina Sulich 26.05.2020 11:39

Dywany na ścianach, drewniana łazienka, pralka Frania. A wy, co pamiętacie z PRLu?

PRL
Fot. Muzeum życia w PRL
PRL
Fot. Muzeum życia w PRL

Muzeum Życia w PRLu to wspaniałe miejsce na mapie Warszawy, które w mig przenosi nas do dawnych lat. Perskie dywany, meblościanki i pralka Frania. To dopiero były czasy. Muzeum mieści się przy ulicy Pięknej.

PRL i klasyki epoki. Pamiętacie meblościanki, dywany w perskie wzory, Franie i królującą niemal wszędzie boazerię? Choć o niektórych elementach wystroju wnętrz w czasach PRLu wolelibyśmy zapomnieć, czasem warto udać się w sentymentalną podróż. Jak wyglądał wasz dom z tamtych lat? Pewne rzeczy, zostały z nami do dziś.
Perskie dywany na ścianach, z którymi raz na jakiś czas szło się na trzepak, meblościanki i komody na wysoki połysk, w których stała reprezentatywna zastawa, wzorzyste firany, fikuśne abażury, pralka Frania i boazeria. Typowe mieszkanie w PRL. Choć pewne elementy wystroju tamtejszych wnętrz, dziś mogą wydawać nam się kiczowate, przeszły już do klasyki, a niektóre z nich stały się wręcz ikonami designu. Jak wyglądało wasze mieszkanie z tamtych lat? Jeżeli chcemy sobie odświeżyć pamięć, idealnym sposobem będzie wybranie się do warszawskiego Muzeum Życia w PRLu, gdzie czekają na nas nie tylko prawdziwe perełki z tego okresu, jak meble czy kultowe zabawki, ale również ciekawe panele dyskusyjne. Czasami warto spojrzeć wstecz.

Tagi: prl