Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Śmierć pokrzyżowała plany. Perfect szykował się do koncertu. Grzegorz Markowski nie ma dla kogo wrócić na scenę?
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 04.10.2023 08:19

Śmierć pokrzyżowała plany. Perfect szykował się do koncertu. Grzegorz Markowski nie ma dla kogo wrócić na scenę?

Grzegorz Markowski z zespołu Perfect miał zagrać koncert na cześć Jurka Oliwy, fot. KAPiF
Grzegorz Markowski z zespołu Perfect miał zagrać koncert na cześć Jurka Oliwy, fot. KAPiF

Grzegorz Markowski jest sławnym wokalista grupy „Perfekt”. Muzyk kilka lat temu wycofał się jednak z życia publicznego. Z ważnego powodu miał jednak wrócić na scenę. Wszystko po to, by dochody z koncertu mogły wesprzeć wieloletniego współpracownika zespołu, który zmagał się z nowotworem.  

Grzegorz Markowski z zespołu Perfect zakończył karierę

Grzegorz Markowski dopiero co świętował swoje 70. urodziny. Zdjęciami z tego wydarzenia podzieliła się jego córka, Patrycja Markowska. Muzyk wyraźnie cieszył się tym dniem, spędzonym w gronie najbliższych. Mimo to artysta zmaga się z problemami zdrowotnymi, które wpłynęły na jego decyzję z 2019 roku, kiedy przekazał, że wycofuje się ze świata show-biznesu. Wszystko przez to, że regularne koncertowanie stało się dla niego zbyt męczące.

Kilka dni temu przekazano jednak, że Grzegorz Markowski zrobi wyjątek i wystąpi na wyjątkowym koncercie – „Przyjaciele dla Jurka Oliwy”. 

Poszli na grób Franciszka Pieczki i nie było go widać. Teraz pokazali, jak wygląda rok po śmierci aktora

Grzegorz Markowski z zespołu Perfect miał zagrać koncert na cześć Jurka Oliwy

Grzegorz Markowski miał wystąpić z zespołem „Perfekt” na wyjątkowym koncercie, podczas którego miano zbierać fundusze na leczenie Jurka Oliwy, który zmagał się z nowotworem. Niestety po ciężkiej walce z rozsianym rakiem niedrobnokomórkowym, wieloletni współpracownik grupy, zmarł. O jego śmierci poinformował Klub Forty Kleparz.

Jurka Oliwy już nie ma z nami. Odszedł dziś do swoich koleżanek i kolegów artystów zrealizować im najpiękniejszy koncert – już tam w niebie – czytamy w komunikacie. 

Grzegorz Markowski z zespołem Perfect i tak odda hołd zmarłemu

Mimo śmierci Jurka Oliwy koncert i tak dojdzie do skutku. W ten sposób artyści postanowili uczcić jego pamięć. Oprócz zespołu „Perfekt”, na scenie pojawią się między innymi Artur Gadowski wraz z gitarzystami zespołu IRA - Sebastianem Piekarkiem oraz Piotrem Koncą, Krzysztof Cugowski, Maciej Maleńczuk i zespół Pudelsi, Renata Przemyk, Grzegorz Kupczyk, Andrzej Sikorowski, Maciej Balcar, Laboratorium i Ornette. Jak przekazano w dalszej części postu, zebrane środki zamiast na leczenie wieloletniego współpracownika „Perfektu” zostaną przekazane rodzinie zmarłego

My również, wspólnie z jego przyjaciółmi 22.10, postaramy się zagrać dla Niego koncert, który będzie hołdem od nas wszystkich. Bądźcie z nami, aby uczcić pamięć naszego przyjaciela. Całkowity dochód z koncertu przekażemy rodzinie Jurka. W imieniu całej naszej społeczności składamy najszczersze kondolencje wszystkim bliskim.