Rozrywka.Lelum.pl > Banknot

Banknot

pieniądze
23.10.2021 13:42 Przeszukaj portfel i szuflady. Za banknot 10 zł możesz dostać 6000 zł

W sieci odnaleźć można setki aukcji, oferujących banknoty, których wartość znacznie przekracza tę, na którą mogłyby wskazywać nominały. Dotyczy to zaś nie tylko opcji, które wyszły już z obiegu lub też zostały stworzone na potrzeby kolekcjonerów, ale i pieniędzy, pozostających oficjalnym środkiem płatniczym w Polsce. Te muszą jednak spełniać konkretne warunki.

pieniądze
26.09.2021 12:15 Klient zapłacił w sklepie fałszywym banknotem 50 zł

Jednemu z mieszkańców górnośląskiego Jastrzębia-Zdroju grożą wyjątkowo poważne konsekwencje prawne. Wszystko w związku z próbą oszustwa, której dopuścił się w lokalnym sklepie. Za wprowadzenie do obrotu nielegalnego banknotu grozi mu nawet kara kilku lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Czy było warto?

dziecko
09.04.2021 23:37 Będzie banknot z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego? „Jutro zamierzam zaakceptować i złożyć uroczysty podpis”

Wszystko wskazuje na to, że zaplanowana w zeszłym roku emisja banknotu kolekcjonerskiego, na którym ma pojawić się Lech Kaczyński, zostanie spełniona. Prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński nie ma wątpliwości – Jutro zamierzam zaakceptować i złożyć uroczysty podpis – czytamy na biznes.interia.pl. Lech Kaczyński zginął w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Już wkrótce powinniśmy ujrzeć banknot kolekcjonerski o nominale 20 zł z jego wizerunkiem.

03.04.2021 15:20 Zapłacił w sklepie fałszywym banknotem i dostał 400 zł reszty. Ekspedientka po czasie odkryła oszustwo

Banknot o najwyższym nominale trafił w ręce jednej z kasjerek z gminy Suwałki. Ekspedientka nie od razu zorientowała się jednak, że klient zapłacił za zakupy imitacją prawdziwego środka płatniczego i zdążyła wydać mu resztę w prawdziwych złotówkach. W ten sposób mężczyzna „zarobił” ponad 400 złotych. Tym razem 28-letniemu mężczyźnie udało się zapłacić w sklepie fałszywym banknotem. Do oszustwa doszło w Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku. Zgłoszenie wpłynęło na policję po nowym roku – informacje w tej sprawie przekazywał między innymi jeden z miejscowych funkcjonariuszy.

pieniądze
07.02.2021 22:10 Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz

Pieniądze może szczęścia nie dają, ale liczby owszem. Każdego dnia ludzie używają banknotów. Nominały tj. 10, 20, 50 czy 100 zł mogą być warte o wiele więcej. Jak to sprawdzić? Wystarczy, że sprawdzisz numery. Każdy doskonale wie, co oznacza banknot. Jak wygląda i co możemy za niego kupić. Istnieją jeszcze inne wartości, które posiadają papierowe pieniądze. Mało kto w ogóle zdaje sobie z tego sprawę. Wiele osób nieświadomie nie wykorzystuje szansy i podaje banknot dalej.

pieniądze
09.08.2020 17:10 Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

Banknot, który otrzymał kasjer na stacji paliw w miejscowości Rudno na Lubelszczyźnie, był podrobiony. Podejrzanemu mężczyźnie zostaną postawione zarzuty. Policja działa już w tej sprawie. Banknot o nominale 200 zł został wręczony kasjerowi na stacji benzynowej pewnego feralnego popołudnia. Dopiero po kilku dniach pracownik zorientował się, że klient wręczył mu banknot prezentowy, którego używa się we wszelkiego rodzaju grach. Jak podaje TVP, sprawą zajęła się już policja. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

pieniądze
04.08.2020 19:10 Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz

Każdy doskonale wie, co oznacza banknot. Jak wygląda i co możemy za niego kupić. Istnieją jeszcze inne wartości, które posiadają papierowe pieniądze. Mało kto w ogóle zdaje sobie z tego sprawę. Wiele osób nieświadomie nie wykorzystuje szansy i podaje banknot dalej.Pieniądze może szczęścia nie dają, ale liczby owszem. Każdego dnia ludzie używają banknotów. Nominały tj. 10, 20, 50 czy 100 zł mogą być warte o wiele więcej. Jak to sprawdzić? Wystarczy, że sprawdzisz numery.

banknot
22.07.2020 13:23 Większość nigdy nie zauważyła jednego szczegółu na banknocie 20 złotych. Trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć, jest ukryty

Banknot 20-złotowy skrywa w sobie pewną tajemnicę i choć trzymamy go w dłoniach dość często, mało kto z nas zdaje sobie z niej sprawę. Jak się okazuje, zawiera on jeden szczegół, który zauważają jedynie ci najbardziej dociekliwi i spostrzegawczy. Gotowi wytężyć wzrok? Trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć! Każdy z nas wie, jak wygląda banknot 20 złotych, jednak jak się okazuje, większość nigdy nie zdawała sobie sprawy z jednej rzeczy, która się na nim znajduje. I nie chodzi tu o portret jednego z dawnych władców Polski. Ten szczegół jest bardzo dobrze ukryty! Banknot 20 złotych: ukryty szczegół Czy wiemy wszystko na temat banknotu 20 złotowego? Okazuje się, że nie. Co się na nim znajduje? Choć to pytanie wydaje się dość łatwe i większość z nas bez zastanowienia odpowie, że na banknocie o nominalne 20 złotych znajduje się portret króla Bolesława I Chrobrego, portal romański i korona młodego dębu z Drzwi Gnieźnieńskich, mało kto pamięta, co kryje się na jego odwrocie. Właśnie tam znalazł swoje miejsce jeden, bardzo interesujący szczegół. Srebrny denar Bolesława I Chrobrego z sylwetką ptaka to nie jedyna rzecz, którą znajdziemy na odwrotnej stronie banknotu. Jak się okazuje, 20 złotych jest bardzo ważne szczególnie dla mieszkańców Cieszyna! Pies schował się przed burzą do wanny. Wtedy kot zrobił niezwykłą rzecz, właścicielka szybko chwyciła za telefon Trudno uwierzyć, co w przeszłości połączyło Jaworowicz i Kurskiego. Niewielu wie o ich bliskiej współpracy w TVP Tragiczny wypadek w lubuskim. Niestety, nie żyje dziecko, nie dało się nic zrobić Banknot 20 złotych i rotunda w Cieszynie Mało kto dostrzega, że banknot o nominale 20 złotych na swoim odwrocie, z lewej strony, posiada wizerunek rotundy św. Mikołaja w Cieszynie. Jak się okazuje, nie znalazła się ona tam przypadkowo. Romańska rotunda z XI wieku to nie lada gratka dla spragnionych wiedzy turystów, najcenniejszy zabytek Śląska Cieszyńskiego i pierwsza murowana budowla w Cieszynie! Teraz widzicie? ZOBACZ ZDJĘCIA: Fot. Redakcja Lelum.pl Banknot o nominale 20 złotych ma na swoim odwrocie wizerunek jednej z najważniejszych budowli w Cieszynie. Fot. Cieszyn.pl, Wojciech Wandzel Znajduje się na nim rotunda z XI wieku. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego faktu. ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Dowbor nieźle namieszała, wystarczyło, że założyła perukę. Fani pomylili ją z Gessler, wszystko się nagrało Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii „Taniec z Gwiazdami 11” wraca do TV. Wiadomo, kto zrezygnował z programu. Duże zmiany w obsadzie Żele antybakteryjne mogą zawierać bardzo groźny składnik. Agencja wydała pilne oświadczenie Natalia Klimas jest w ciąży, pokazała urocze zdjęcie. „Jedno na ramieniu, drugie pod sercem” Rodzice porzucili noworodka przy mrowisku. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwach źródło: opracowania.pl, nbp.pl

zmiany
02.07.2020 14:43 Nowy banknot pojawił się właśnie w bankomatach w całej Polsce. Ludzie nie mogą uwierzyć, prawdziwy hit

Banknot o nominale 500 złotych do tej pory przez wiele osób był uważany za rzadkość. Tymczasem NBP przypomina, że nie jest to bynajmniej banknot kolekcjonerski, a powszechny w użyciu. Z powodu braków gotówki o mniejszym nominale, pieniądze, jakie wypłacimy z bankomatu, coraz częściej będą zawierały banknoty o wartości 500 złotych.Pieniądze, jakie możemy wypłacić z bankomatów, mogą nas nieco zaskoczyć. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa i znacznego zmniejszenia gotówki w obiegu. Z tego powodu NBP wydało komunikat, w którym informuje, że coraz częściej korzystając z bankomatu, możemy spotkać banknot o nominale 500 złotych.

wiadomość
31.05.2020 18:17 Przyjrzyj się dokładnie swojemu banknotowi. Może być wart znacznie więcej, niż myślisz

Aukcje numizmatyczne to nie tylko prawdziwa okazja dla kolekcjonerów, ale również dla każdego z nas. Jak się okazuje, zupełnie nieświadomie możemy być w posiadaniu bardzo wartościowych rzeczy. Jak rozpoznać banknoty, które są prawdziwymi unikatami? Wcale nie jest to takie trudne.Banknoty, które nosimy w swoim portfelu, mogą być warte znacznie więcej niż ich nominał. Jak podkreślił na YouTubie ekspert od numizmatyki, Damian Marciniak, wszystko zależy od kilku czynników. Wyjątkowe serie czy numery mogą sprawić, że nasze banknoty będą prawdziwą gratką dla kolekcjonerów – tak jak 10-złotówka sprzedana za 1 400 złotych.