Rozrywka.Lelum.pl > Iluzja Optyczna

Iluzja Optyczna

07.05.2021 09:30 Na rysunku ukryte jest zwierzę. Tylko 1 na 10 osób jest w stanie je znaleźć

Zwierzę ukryte na tym rysunku jest w stanie odnaleźć tylko 1 na 10 osób. Koniecznie sprawdź, czy rozszyfrujesz zagadkę, czy może zostaniesz pokonana przez iluzję optyczną? Ostrzegamy, nie jest łatwo, zwierzak się dobrze ukrył. Uwielbiamy iluzje i złudzenia optyczne. W końcu kto z nas nie lubi wystawiać na próbę własnej spostrzegawczości? Jak widać odpowiednie użycie kontrastu, cieni, kolorów i percepcja są w stanie płatać figle nawet ludzkiemu mózgowi. Tym razem we wciągającą grę z widzem postanowił wejść rosyjski rysownik, który na swojej grafice zamieścił zwierzę! Zobacz, czy uda ci się je znaleźć. Potrafi to tylko 1 na 10 osób.

smartfon
28.04.2021 14:40 Położyła na dywanie smartfon i zrobiła zdjęcie. 98% osób nie jest w stanie dostrzec telefonu

Smartfon w dzisiejszych czasach ma każdy z nas. Zazwyczaj nosimy go ze sobą wszędzie, a kiedy gubimy go z pola widzenia wpadamy w panikę. Pewna dziewczyna postanowiła podzielić się zdjęciem swojego telefonu, który zlał się z jej…dywanem. Zaledwie 2% osób jest w stanie go dostrzec. Czy uda się wam odnaleźć zaginiony smartfon na dywanie? Zdjęcie, które wrzuciła do sieci pewna kobieta wzbudziło wiele emocji – każdy chciał odnaleźć telefon i wyjść na prawdziwego bystrzaka. Uwaga, znalezienie smartfona nie jest takie proste.

zagadka
13.04.2021 22:05 Widzisz Marilyn Monroe czy Einsteina? Tajemnicza zagadka zdradzi, jak dobry masz wzrok

Zagadka, którą dzisiaj wam przedstawiamy, może zaskoczyć niejednego! To nie jest zwykła zagadka, jakich wiele w internecie. Dzięki temu złudzeniu optycznemu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy wszystko w porządku z naszym wzrokiem i percepcją. Dowiesz się tego, na podstawie tego co widzisz – będzie to jedna z kultowych postaci. Marilyn Monroe czy Albert Einstein? Kogo nich widzisz? Przekonajmy się!Zagadka, jaką przedstawiamy, nie należy do najłatwiejszych, ale właśnie o to chodzi! Coraz to nowsze złudzenia optyczne nieustannie podbijają internet. Ludzie zwariowali na punkcie tego typu zabaw. Dlatego dzisiaj przychodzimy z jedną z nich, która przy okazji sprawdzi twój wzrok!

napój
16.08.2020 11:50 Test ujawni całą prawdę o Twojej inteligencji. Wystarczy 5 sekund by sprawdzić, czy jesteś geniuszem

Zdjęcie, które wykaże Twoją inteligencję? Tak, właśnie w ten prosty sposób można szybko dowiedzieć się czegoś na temat swoich możliwości intelektualnych. Trzeba mieć jedynie w zapasie kilka minut skupienia i spostrzegawcze oko. Wynik może cię zaskoczyć!Zdjęcie, które szybko dokonuje analizy twojej spostrzegawczości to dobrze przemyślany i nakreślony obraz, zmuszający twój mózg, by musiał chwilę popracować. Być może po kilku minutach zaczniesz widzieć coś zupełnie innego, jednak zwróć uwagę na to, co było twoim pierwszym skojarzeniem.

wzrok
29.01.2020 11:19 Kilka zwykłych różowych kropek? Jesteś w błędzie, iluzja optyczna jakiej nie znałeś

Wzrok człowieka jest niezwykle rozwinięty, jest także jego najważniejszym zmysłem, który ułatwia mu funkcjonowanie w codziennym życiu. Niekiedy jednak poddawani jesteśmy złudzeniom optycznym. Tak jest również w tym przypadku. Obrazek, który krąży po sieci, zdziwił już wiele osób. Nie każdy jest w stanie logicznie wyjaśnić to, co dzieje się w jego głowie. Iluzja optyczna może prowadzić nasz wzrok w błąd, powodując u człowieka chwile nieświadomości. Przykładem tego jest obrazek z różowymi kropkami. Wywołał on już mnóstwo emocji i jest prawdziwą ciekawostką.

iluzja optyczna
24.08.2019 16:01 Iluzja optyczna, nad którą głowi się cały internet. Internauci spierają się czy zdjęcie przedstawia wronę czy królika

Iluzja optyczna, która nie pozwoli ci o sobie zapomnieć! Kiedy to zdjęcie zostało opublikowane, natychmiast rozprzestrzeniło się po internecie. Użytkownicy Twittera nie potrafili zdecydować, na co właściwie patrzą. Jednak tym razem, zdania nie były podzielone – zdjęcie zdezorientowało wszystkich. Wydaje się, że tym razem (w przeciwieństwie do dyskusji na temat czarno-niebieskiej/biało złotej sukienki) Internet umiał zgodzić się co do jednego: nikt nie był pewien na co patrzy. Nasze mózgi spłatały nam psikusa i odmówiły jednoznacznego zinterpretowania obrazu! Ta iluzja optyczna została zobaczona przez ponad 450 tysięcy osób. Każda z nich chce rozwiązać tę zagadkę.

Kot czy mysz
20.08.2019 13:14 Obrazek, który zdradza twoje cechy charakteru. To, co na nim widzisz, dużo o tobie mówi

Obrazek, którym chcielibyśmy się z wami podzielić, zdradza cechy charakteru. Tak, to jest możliwe! W zależności od tego, co na nim zobaczysz, może bardzo dużo powiedzieć o twojej osobowości! Zatem dokładnie się przyjrzyj i dowiedz się razem z nami jakim typem osobowości jesteś. A my… życzymy udanej zabawy! Złudzenia optyczne chyba najprościej jest określić za pomocą trzech przymiotników: niesamowite, zadziwiające i fascynujące! Ludzie na całym świecie je uwielbiają. I nie w tym nic dziwnego. Pomimo tego, że ludzki mózg jest niemalże doskonały, czasami potrafi płatać figle! Tak jest, chociażby w przypadku iluzji, gdzie niektóre rzeczy widzimy zupełnie innymi, niż są w rzeczywistości.

iluzja optyczna
12.04.2018 18:45 Przez tę iluzję optyczną stracisz możliwość widzenia kolorów

Ta iluzja optyczna was zaskoczy! Czy ktoś z was zastanawiał się kiedyś, jak to jest, widzieć świat tylko w szarych kolorach? Z pewnością życie wtedy stałoby się bardzo ponure, tym bardziej wiosną, kiedy do życia powraca cała przyroda. Dla ciekawskich, mamy iluzję optyczną, przez którą przestaniesz widzieć kolory. W Internecie pojawił się filmik, przez który stracisz możliwość widzenia kolorów! Aby do tego doszło, wystarczy skupić swój wzrok na czarnej kropce, która znajduje się na środku wielokolorowego tła. Kolory powoli zaczną się zatracać, a nasze oczy będą dostrzegać jedynie szary kolor. Sprawdźcie, to naprawdę działa!