Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Iluzja optyczna, nad którą głowi się cały internet. Internauci spierają się czy zdjęcie przedstawia wronę czy królika
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 24.08.2019 16:01

Iluzja optyczna, nad którą głowi się cały internet. Internauci spierają się czy zdjęcie przedstawia wronę czy królika

iluzja optyczna
Fot.twitter.com

Iluzja optyczna, która nie pozwoli ci o sobie zapomnieć! Kiedy to zdjęcie zostało opublikowane, natychmiast rozprzestrzeniło się po internecie. Użytkownicy Twittera nie potrafili zdecydować, na co właściwie patrzą. Jednak tym razem, zdania nie były podzielone – zdjęcie zdezorientowało wszystkich.

Wydaje się, że tym razem (w przeciwieństwie do dyskusji na temat czarno-niebieskiej/biało złotej sukienki) Internet umiał zgodzić się co do jednego: nikt nie był pewien na co patrzy. Nasze mózgi spłatały nam psikusa i odmówiły jednoznacznego zinterpretowania obrazu! Ta iluzja optyczna została zobaczona przez ponad 450 tysięcy osób. Każda z nich chce rozwiązać tę zagadkę.

Co przedstawia iluzja optyczna?

Na zdjęciu widzimy czyjąś rękę głaszczącą zwierzę, które na pierwszy rzut oka wydaje się wroną. Wystarczy jednak popatrzeć na nie przez kilka sekund dłużej, żeby dostrzec, że nie jest to wcale takie oczywiste. Wygląda na to, że to może nawet nie być ptak. Internauci zauważyli, że to, co na początku wygląda na dziób zwierzęcia, może w rzeczywistości być uszami królika, którego nie możemy w całości zobaczyć, bo głaszcząca go ręka zasłania nam widok. Patrząc na zdjęcie jeszcze dłużej, znowu zaczyna się wyraźnie zauważać wyróżniający się dziób ptaka. Na tym etapie zaczynasz myśleć, że twój mózg cię oszukuje.

Internauci znaleźli powiązanie tego wideo ze sławnym rysunkiem, który miał sprawić właśnie, żeby czytelnicy nie wiedzieli, czy to, co widzą, to królik czy ptak. Pochodzi on z niemieckiego magazynu satyrycznego z 1892 Fliegende Blätter”. Naprawdę życie naśladuje sztukę! Już od ponad stu lat ludzie mają problem z iluzjami optycznymi przedstawiającymi zwierzęta.

Zagadka nie do rozwiązania

Ciężko powiedzieć na pewno jakie zwierze jest głaskane na zdjęciu i najprawdopodobniej ta zagadka nie zostanie rozwiązana, o ile autor iluzji nie zdecyduje się nam tego zdradzić. Być może ta iluzja optyczna stanie się kolejną przyczyną rozłamu Internetu, jak dyskusja wokół koloru niesławnej sukienki.

A co wy o tym sądzicie? Uważacie, że zwierzę ze zdjęcia to wrona czy może raczej królik? A może wcale nie uważacie, że ta zagadka jest trudna do rozwiązania?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

https://twitter.com/dsquintana/status/1163083819605475328

Dziób wrony czy uszy królika? Czy myślisz, że możesz ufać swoim oczom?

https://www.thesun.co.uk/news/9756643/optical-illusion-video-crow-rabbit/?utm_campaign=sunmainfacebook200819&utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1566285144

Czy na pewno wiesz, co jest czym? Co widzisz na zdjęciu?

https://en.wikipedia.org/wiki/Rabbit%E2%80%93duck_illusion#/media/File:Kaninchen_und_Ente.svg

Życie naśladuje sztukę: już w 1892 zadawaliśmy sobie pytanie „ptak czy królik”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić
  2. Obrazek, który zdradza twoje cechy charakteru. To, co na nim widzisz, dużo o tobie mówi
  3. Przez tę iluzję optyczną stracisz możliwość widzenia kolorów
  4. Kot był zamknięty na strychu przez 2 miesiące. Gdy go znaleziono, był wycieńczony
  5. Jak ubrać się do Emiratów Arabskich? Ubierz się lekko i przestrzegaj kilku zasad
  6. Mama dała synkowi imię, z którego śmieją się Polacy. Jej sąsiad chciał tak nazwać psa
  7. Agnieszka Włodarczyk we łzach po śmierci Staraka. Powiedziała co ma zrobić gdy w „lepszym świecie” spotka Wodeckiego

źródło: thesun.co.uk, en.wikipedia.org