Rozrywka.Lelum.pl > Internet

Internet

26.03.2021 13:53 Zawód: blogger. Jak założyć blog i na nim zarabiać?

Samo założenie blogu nie jest szczególnie skomplikowane. Można skorzystać z gotowych projektów lub zainstalować program, który krok po kroku podpowie co robić. Większa trudność polega na dobrym pomyśle – jednolitej koncepcji. Potem wystarczy trochę technik pozycjonowania i marketingu online. Podpowiadamy, jak założyć nowy blog i jak na nim zarabiać.

Pepco
11.02.2021 16:17 Firma Pepco wchodzi do internetu. Dobra wiadomość dla miłośniczek sklepu

Firma Pepco ma zamiar przeprowadzić wielką rewolucję, tak wynika ze słów dyrektora operacyjnego firmy – Marcina Stańko. W rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl wyznał, że sklep wchodzi do internetu. To dobra wiadomość dla wszystkich jego miłośniczek. Polki uwielbiają sklep Pepco przede wszystkim za ceny, jakie oferuje. Rewelacyjne produkty bardzo często można dostać w niskiej cenie. Firma wciąż się rozwija, by móc zaoferować swoim klientom najlepszej jakości towary, teraz jednak okazuje się, że i sposób ich nabywania będzie ułatwiony.

kary
08.10.2020 20:51 Odpowiedzialność karna i surowe kary za hejt w sieci. Jesteście za?

Kary za brak szacunku i kultury w sieci to przedmiot rozważań wielu ludzi. Słowa, jakimi posługujemy się w internecie, trafiają do masowego odbiorcy, jednak coraz więcej ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Waszym zdaniem hejtowanie internetowe powinno być karalne? Jeśli tak to w jaki sposób?Internet jest miejscem, w którym codziennie miliony ludzi z całego świata wyraża swoje zdanie, komentuje różne sytuacje, niekoniecznie pochlebnie. Często są to opinie pełne nienawiści, skierowane do konkretnych osób. Hejt dotyka szczególnie tych, którzy starają się wyróżnić z tłumu i zrobić coś nowego. Co prawda do hejtowania nie posuwają się wszyscy, jednak tego typu zachowań jest coraz więcje. Uważacie, że w powinno być to wysoko karane?

dźwięk
26.11.2019 21:43 Ten gif nie ma żadnego dźwięku. Jednak ogromny procent ludzi słyszy coś przy oglądaniu

Dźwięk, który słyszy wiele osób, tak naprawdę… nie istnieje. Pewna psycholog opublikowała w sieci gifa, który jest niezwykły. Sam w sobie nie wydaje żadnych odgłosów, ale wiele osób jest w stanie przysiąc, że do ich uszu dobiegają wyraźne dźwięki. Magia? Niesamowity gif psycholog Lisy DeBruine wprawia w osłupienie. Animowany plik zrobił furorę na Twitterze, którego użytkownicy oddali swoje głosy w sondzie. Okazuje się, że prawie 70% osób słyszy dźwięk, którego w rzeczywistości nie ma! Jak to możliwe? Jest na to naukowe wytłumaczenie.

antyfake
14.11.2019 18:20 Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci

Antyfake to polski portal fact-checkingowy, który zajmuje się przede wszystkim walką z dezinformacją w sieci. Chociaż platforma należy do najmłodszych tego typu projektów w kraju, każdego dnia dociera do tysięcy internautów i internautek. Kto kieruje portalem, a kto jest jego właścicielem? Na czym skupia się praca redakcji? Zebraliśmy najważniejsze informacje na temat Antyfake. Antyfake działa aktywnie od kwietnia 2019 roku. Redakcja zajmuje się głównie walką z fake newsami, które pojawiają się w polskich i światowych mediach oraz na portalach społecznościowych. Poza tym zespół podejmuje zmagania z mitami gospodarczymi, historycznymi, czy też społecznymi i medycznymi oraz najpopularniejszymi teoriami spiskowymi.

internet
19.09.2019 13:39 58-latka udawała nastoletnią blogerkę. Prawda wyszła na jaw po latach

Internet jest przestrzenią, która daje nam pełną swobodę, a co za tym idzie również anonimowość. W sieci możemy być tym, kim tylko chcemy. Idealnym dowodem na to jest 58-latka, która przez lata podawała się za nastoletnią blogerkę. Kiedy prawda wyszła na jaw, nikt nie mógł w to uwierzyć! Filtry, które dostępne są w większości aplikacji potrafią całkowicie zmienić naszą twarz i wygląd. Dzięki nim możemy się postarzać, odmładzać, a nawet zmieniać płeć. Problemy zaczynają się, kiedy prawda wyjdzie na jaw. A o tym na własnej skórze przekonała się kobieta, o której chcemy wam dziś opowiedzieć.

poród
10.09.2019 16:09 Nawet poród nie powstrzymuje ich przed wyglądaniem jak boginie. Blogerki potrafią robić makijaż w czasie skurczów

Poród jest wydarzeniem męczącym i bolesnym. Każdy powinien mieć całkowite zrozumienie dla rodzącej kobiety. Naturalne jest, że po takim przeżyciu każdy będzie wyglądał po prostu źle. Niestety, świat opętany kultem piękna, w jakim obecnie żyjemy, popycha kobiety do tego, by nawet podczas porodu mieć potrzebę wyglądania idealnie. Doprowadziliśmy do sytuacji, w której matki czują, że nawet podczas skurczów, muszą nakładać grube warstwy makijażu! Z drugiej strony każda z tych kobiet oczywiście ma pełne prawo rodzić tak, jak jej się podoba. Jeśli komuś makijaż dodaje siły i pomaga poczuć się komfortowo, to świetnie! Nie na miejscu jest krytykowanie czyichś wyborów w tej kwestii. Te kobiety niezaprzeczalnie wyglądały przepięknie, nawet kiedy trwał poród. Smutne jest jedynie, że miały potrzebę, żeby tak myśleć o swoim wyglądzie.

emoji
10.09.2019 12:50 Osoby, które używają emoji mają większe szanse na związek? Naukowcy twierdzą, że tak

Emoji zdecydowanie ułatwiają komunikację, dając nam poglądową wiedzę na temat tego, co czuje nasz rozmówca w sytuacji, w której nie widzimy jego mimiki. Zdecydowanie są przydatnym wynalazkiem i chyba żaden przedstawiciel młodszych pokoleń nie wyobraża sobie bez nich komunikacji. Jednak, czy ich używanie zwiększa nasze szanse na wejście w szczęśliwy związek? Najnowsze badanie wskazuje, że tak może być. Amanda N. Gesselman, Vivian P. Ta i Justin R. Garcia przeprowadzili badanie, które skupia się na tym, w jaki sposób użycie emoji w rozmowach na portalach typu Tinder wpływa na szanse na spotkanie z osobą, z którą się rozmawia. Wnioski, do jakich doszli, mogą zaskoczyć.

mężczyźni
28.08.2019 14:31 „Księżniczki bez zainteresowań, które wybierają brutali”. Tak faceci widzą Polki

Mężczyźni przedstawiają całą listę zarzutów, jakie mają wobec współczesnych Polek. Zbyt mało zainteresowań, złe podejście do życia czy nieprawidłowy dobór kryteriów przy doborze potencjalnego partnera. Zobacz, co mężczyźni sądzą o Polkach i dlaczego uważają, że sami są zbyt surowo oceniani. Portal natemat.pl zaprezentował odpowiedź mężczyzn na artykuł na temat tego, co sądzą o nich kobiety. Przede wszystkim, nie zgadzali się na to, jak surowo ich płeć została oceniona. Uważają, że nieogarnięcie i nieróbstwo to nie są cechy wyłączne dla tej części społeczeństwa. Mężczyźni z pełnym przekonaniem wypowiadają się o wszystkich wadach kobiet.

iluzja optyczna
24.08.2019 16:01 Iluzja optyczna, nad którą głowi się cały internet. Internauci spierają się czy zdjęcie przedstawia wronę czy królika

Iluzja optyczna, która nie pozwoli ci o sobie zapomnieć! Kiedy to zdjęcie zostało opublikowane, natychmiast rozprzestrzeniło się po internecie. Użytkownicy Twittera nie potrafili zdecydować, na co właściwie patrzą. Jednak tym razem, zdania nie były podzielone – zdjęcie zdezorientowało wszystkich. Wydaje się, że tym razem (w przeciwieństwie do dyskusji na temat czarno-niebieskiej/biało złotej sukienki) Internet umiał zgodzić się co do jednego: nikt nie był pewien na co patrzy. Nasze mózgi spłatały nam psikusa i odmówiły jednoznacznego zinterpretowania obrazu! Ta iluzja optyczna została zobaczona przez ponad 450 tysięcy osób. Każda z nich chce rozwiązać tę zagadkę.

vlogowanie
02.07.2018 14:54 Vlogowanie nowym sposobem na zarabianie pieniędzy

Vlogowanie stało się bardzo popularnym sposobem na życie wielu młodych ludzi. Kanały na YouTubie stały się świetnym źródłem dochodu wielu osób, którym nie brakuje reklamodawców. Kampanie reklamowe mogą kosztować firmy nawet kilkadziesiąt tysięcy, co pozwala młodym youtuberom na prowadzenie życia na bardzo wysokim poziomie. Na czym tak naprawdę polega praca vlogera? Na YouTubie można zauważyć bardzo duży wzrost osób, które chcą dzielić się swoim życiem w internetowych mediach. Chętnie pokazują, co robią, co kupują, czy co aktualnie jedzą. Jest to bardzo ciekawe zjawisko, ponieważ ludzie bardzo chętnie oglądają ich kanały, a youtuberzy cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego się tak dzieje? Wiele badań wskazuje na to, że młodzi ludzie, chętnie oglądają znane osoby w sieci i obserwują ich tryb życia, który po części wygląda tak, jak każdego z nas. Ludzie przez swoją wrodzoną ciekawość, chcą oglądać, jak inni mieszkają, robią zakupy, jedzą, czy przygotowują się do wakacji. Choć wydawać by się mogło, że nie jest to nic szczególnego, wśród społeczeństwa ma to popyt, a vlogowanie okazało się bardzo dobrym sposobem na życie.