Rozrywka.Lelum.pl > Przepisy

Przepisy

Zmiany na cmentarzach
01.11.2021 09:11 Zmiany na polskich cmentarzach. Będzie nowa ustawa

Rząd szykuje zmiany na cmentarzach. Tym razem będzie to nowa ustawa, dotycząca chowania zmarłych i cmentarzy. W piątek 30 października konsultacje dotyczące projektu dobiegły końca. Jakie przepisy wejdą w życie? Rządowy projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych zamierza wprowadzić kilka istotnych nowości, których wcześniej nie było w polskim prawie. Wiele z nich to zupełne zaskoczenie!

przepisy
27.10.2021 20:54 Zmiany w przepisach ruchu drogowego

Dzisiaj (27 października) sejmowa komisja infrastruktury poparła projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Nowe przepisy zaostrzają kary za wykroczenia drogowe. Projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym przejdzie następnie przez drugie czytanie w sejmie. Większość ze zgłoszonych 10 poprawek miała charakter porządkujący, wprowadzono jednak kilka istotnych zmian w grzywnach za łamanie przepisów drogowych.

Polsat
26.10.2021 17:35 Rząd szykuje się do nowelizacji przepisów pogrzebowych

Rząd szykuje się do nowelizacji przepisów pogrzebowych. Proponowane zmiany zakładają między innymi możliwość rozrzucania prochów na prywatnych terenach, a także chowania osób zasłużonych poza nekropoliami. Przedstawiciele branży wskazują jednak na szereg wad projektu, zarzucając mu między innymi brak konsultacji.

cmentarz
14.10.2021 17:44 Rząd planuje rewolucyjne zmiany na cmentarzach

Rząd planuje wprowadzić spore zmiany w prawie dotyczącym budowy w pobliżu cmentarzy. Już wkrótce cmentarz będzie mógł znajdować się zaledwie 35 metrów odległości od innych budynków. Są jednak pewne warunki. Projekt rządu nie przypadł do gustu samorządowcom, którzy mają nadzieję na jeszcze większe poluzowanie przepisów. Wskazują też, że panujące normy są bardzo przestarzałe

14.09.2021 16:52 Rząd chce zmienić zasady handlu w niedzielę? Niektórzy mogą być zdruzgotani

Coraz więcej sklepów omija zakaz handlu w niedzielę, stosując różne luki w ustawie. Niedziela handlowa staje się powoli pustym terminem, bo wiele dużych siedzi znalazło sposób na prosperowanie także w te niehandlowe. PIS planuje nowelizację ustawy, która uniemożliwi to zjawisko na dobre. Duże sieci, które znalazły sposób na funkcjonowanie we wszystkie niedziele, także te niehandlowe, to na przykład Biedronka, Kaufland, Lidl czy Intermarche. 14 września odbędzie się pierwsze czytanie poselskiej noweli ustawy, która ma zapobiec omijaniom przepisów.

Hulajnogi
15.04.2021 21:43 Prezydent podpisał dokument. Będą zmiany dot. poruszania się hulajnogami

To już pewne. Niebawem w życie wejdą zmiany dotyczące poruszania się hulajnogami elektrycznymi. Prezydent Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę, która zacznie obowiązywać już za 30 dni. Hulajnogi elektryczne to temat, który już od dawna wywołuje wiele emocji. Wielu uważa je za niebezpieczne, w kilku przypadkach doszło do prawdziwych tragedii. Teraz ograniczenia staną się rzeczywistością.

przepisy
10.04.2021 17:56 Zmiany w przepisach. Od dziś wyższe mandaty za wyprowadzenie psa bez odpowiedniego nadzoru

Już od dzisiaj wszystkich właścicieli psów obowiązują nowe stawki mandatów za wyprowadzenia psa bez odpowiedniego nadzoru. 10 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 18 marca 2021. Od soboty obowiązują nas nowe przepisy. Zmianie uległy kwoty mandatów za wyprowadzenie psa w niewłaściwy sposób. Niektóre z kar wymienionych w rozporządzeniu zostały zaostrzone.

andrzej duda
03.07.2020 19:27 Andrzej Duda zapowiada gigantyczne zmiany. Projekt już jest, wszyscy Polacy będą zaskoczeni

Andrzej Duda w trakcie piątkowej konferencji odniósł się również do edukacji domowej, która w czasie epidemii koronawirusa w naszym kraju stała się integralną częścią życia wielu polskich rodzin. Jak stwierdził prezydent, formuła ta sprawdziła się lepiej, niż przypuszczano. Andrzej Duda w piątek, 3 lipca podczas konferencji prasowej zapowiedział złożenie projektu prezydenckiego dotyczącego zmiany prawa oświatowego. Jak podaje Interia, według niego działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń na terenie szkoły będzie wymagać przede wszystkim zgody rodziców, a nie jak dotychczas, tylko dyrekcji. Wielu Polaków może zadziwić ta zmiana.

lody
02.06.2020 10:52 Pamiętacie lody Calypso? Ich waniliowy smak jest niezapomniany

Lody Calypso miały niepowtarzalny waniliowy smak, który zna doskonale każdy, kto wychował się w czasach PRL. Srebrny papierek, forma „kanapki”, jedzone na talerzyku. Profil instagramowy „Born in PRL” po raz kolejny zachwycił. Autorzy pokazali zdjęcie kultowych lodów Calypso, które były niezwykłym przysmakiem dzieci i dorosłych za czasów PRL. Wy również na samą myśl o nich czujecie ten niepowtarzalny waniliowy smak?

Agnieszka Włodarczyk
31.05.2020 09:29 Od jutra w życie wchodzą nowe przepisy. Mało kto zdaje sobie sprawę, a zmiany są ogromne

Przepisy dotyczące wirtualnych kas fiskalnych zaczną obowiązywać już 1 czerwca, o czym poinformowało Ministerstwo Finansów, jak podaje portal biznes.interia.pl. Rozporządzenie dotyczące kas zostało już podpisane przez odpowiednie jednostki. Kasy wirtualne mają być alternatywą dla niektórych przedsiębiorców korzystających z tzw. kas rejestrujących. W tym tygodniu Resort Finansów podpisał rozporządzenie dotyczące kas rejestrujących. Od 1 czerwca wchodzą w życie nowe przepisy regulujące korzystanie z wirtualnych kas fiskalnych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministerstwo, wirtualne kasy fiskalne będą przeznaczone dla branży transportowej oraz sektorów, które już wcześniej były zobowiązane do stosowania kas on-line.

jajko
05.05.2020 19:49 Kura zniosła niezwykłe jajko. Właścicielom w końcu udało się nagrać moment rozbijania

Jajko to podstawy składnik wielu dań i zarazem niezwykła konstrukcja, której stworzenie intryguje niemalże każdego. Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda proces tworzenia się skorupy wokół białka i żółtka? Jeśli tak, to jajko zdziwi Was podwójnie. Jajko to zazwyczaj główny składnik śniadań wielu osób. Potrzebujemy go również do wyrobu ciast, czy pieczywa. Ci właściciele mają niezwykłą kurę, która składa jajka, o jakich nie śniło się nikomu. Udało im się nagrać moment, w którym rozbijają jajko. Nie uwierzycie.

ziemniaki
29.04.2020 17:55 Koronawirus: Jest ważny apel Belgów. Jedzcie frytki przynajmniej dwa razy dziennie

Frytki jako sposób na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa? W Belgi pojawił się bardzo ważny apel do obywateli. Ludzie są zachęcani do tego, by jeść tę popularną potrawę z ziemniaków przynajmniej dwa razy dziennie. Choć wezwanie może wydawać się dość specyficzne, okazuje się, że jego powód jest niezwykle poważny. Nie od dziś wiadomo, że pandemia koronawirusa zagraża nie tylko naszemu zdrowiu. O jednym z jej czynników na własnej skórze przekonali się Belgowie słynący z zamiłowania do frytek, które rozsławiły ich kraj na całym świecie. Teraz rolnicy apelują, by jeść ich jeszcze więcej. Wszystko z powodu kryzysu. Apel w Belgi: jedzcie frytki Belgia to jeden z największych na świecie eksporterów produktów ziemniaczanych, w tym belgijskich frytek, których rocznie kraj wysyłał ponad 1,5 miliarda ton ponad 100 państw. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa, to potężna gałąź gospodarki musiała stawić czoło kryzysowi. Belgijskie media informują, że z powodu zamkniętych barów i restauracji, bardzo ważna część rynku, jaką była produkcja frytek, w niektórych rejonach kraju została wstrzymana. Ziemniaki się marnują, a firmy zajmujące się ich transportem odnotowują ogromne straty. Sytuacją martwią się również rolnicy, którzy apelują, by Belgowie spożywali więcej frytek. Nie żyje gwiazdor kinowych hitów. Rodzina przekazała smutne wiadomości, miał 53 lata Widok odbiera mowę. Grób córki Eleni 26 lat po tragicznym morderstwie wyciska łzy z oczu Dowiedziała się o śmiertelnej chorobie gdy była nastolatką. Dziś aktorka walczy o każdy oddech, szpital nie może jej przyjąć Kryzys w Belgii Mniejszy popyt na frytki okazał się sporym problemem. Obecnie w magazynach gromadzone jest aż 750 tys. ton ziemniaków. Jedna z największych film zajmujących się ich przetwórstwem, tygodniowo będzie dostarczać 25 ton tego produktu do banków żywności we Flandrii, by zapobiec marnowaniu się jedzenia. ZOBACZ ZDJĘCIA: Fot. Pixzolo Photography, Unsplash Rolnicy apelują, by Belgowie jedli więcej frytek. Fot. Couleur, Pixabay Koronawirus wpłynął na gromadzenie ziemniaków w tamtejszych magazynach. Fot. Shawn Ang, Unsplash Na kryzys wpłynęło zamknięcie restauracji i knajp. ZOBACZ TEŻ: Mężczyzna rzucił się na policjantów z widłami. Potem schował się w wersalce Wznowią działalność pełni strachu. Co trzeci właściciel zapowiada obniżenie cen za granicą Każde dziecko bez problemu rozwiąże tę zagadkę. Większość dorosłych nie jest w stanie podać dobrej odpowiedzi Kacperka szuka już ponad 200 osób. Ujawniono zupełnie nowy scenariusz zaginięcia Suczka codziennie sama podróżuje autobusem. Pasażerowie byli wzburzeni, potem zauważyli jej obróżkę Pilny apel Andrzeja Dudy do wszystkich Polek i Polaków. Prośba okazała się niecodzienna źródło: o2.pl

ślub
24.04.2020 12:33 Od czerwca trudniej będzie wziąć ślub. Nowe przepisy nie spodobają się wielu

Ślub może być wspaniałym momentem w życiu, jeśli Kościół do niego dopuści. Okazuje się bowiem, że od czerwca wchodzą nowe przepisy dotyczące zawarcia związku małżeńskiego, a wszystko to za sprawą polskiego episkopatu. Przedstawione zasady budzą dużo kontrowersji. Ślub to niezwykły czas dla wszystkich przyszłych małżonków. Osoby, które planowały ceremonię w najbliższych miesiącach, niestety musiały zrezygnować z takiej uroczystości, na jakiej im zależało. Od czerwca wzięcie ślubu nie będzie już takie łatwe. Księża zyskują nowe uprawienia. Nowe przepisy mogą nie spodobać się wielu osobom.

kwarantanna
07.04.2020 13:54 Czy można widywać się z dalszą rodziną? Nowe przepisy rodza masę pytań, odpowiada ekspert

ZOBACZ ZDJĘCIA:-Dozwolone są też spotkania z rodziną, do której należy małżonek, wstępny, zstępny, rodzeństwo, powinowaty w tej samej linii lub stopniu, osoba pozostająca w stosunku przysposobienia oraz jej małżonek, a także osoba pozostająca we wspólnym pożyciu, czyli także teściowie. Dotyczy to także ew. rodziców partnera, pozostającego we wspólnym pożyciu, choć bez ślubu – podaje Gazeta Wyborcza.ZOBACZ TEŻ:

17.12.2017 12:51 Banalnie proste risotto z grzybami. Idealne na romantyczną kolację

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby kremowego smaku risotto. Wbrew pozorom, ta włoska tradycyjna potrawa, jest bardzo prosta do przyrządzenia. Należy jednak ściśle przestrzegać reguł jego przygotowania i tym samym nie pomijać żadnego ze składników. – 1 litr bulionu (może być z kostki rosołowej)SKŁADNIKI – 200 g ryżu typu risotto (np. Arborio, nie używaj zwykłego ryżu)