Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wielka radość w domu Jolanty Kwaśniewskiej. Komentarze napływają z całej Polski, dzisiaj w ich rodzinie święto
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 03.06.2023 16:12

Wielka radość w domu Jolanty Kwaśniewskiej. Komentarze napływają z całej Polski, dzisiaj w ich rodzinie święto

Jolanta Kwaśniewska
fot. KAPiF

Jolanta Kwaśniewska to niezwykła persona, którą na stałe wpisała się w polską historię. Pełniła funkcję Pierwszej Damy u boku Aleksandra Kwaśniewskiego w latach 1995–2005, ale dla Polaków była kimś znacznie więcej. Wyszła naprzeciw obywatelom, odpowiadając na ich potrzeby. Jej działalność dobroczynna trwa do dziś, choć już dawno odeszła od polityki.

Sylwetkę żony byłego prezydenta kojarzą wszyscy, zarówno starsze jak i młodsze pokolenia. Dla Polaków wciąż jest autorytetem, wzorem do naśladowania, a także ikoną stylu! Dzisiaj w domu Jolanty Kwaśniewskiej wielkie święto.

3 czerwca urodziny obchodzi Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska z wykształcenia jest prawniczką, a prywatnie żoną Aleksandra Kwaśniewskiego. Gdy jej mąż po raz pierwszy w 1995 roku objął stanowisko prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, zawiesiła pracę we własnej agencji nieruchomości. Została Pierwszą Damą, która zadecydowała się poświęcić Polakom. Oddała się działalności dobroczynnej, którą wciąż prowadzi. Posiada fundację Porozumienie Bez Barier, a także aktywnie działa na rzecz kobiet. 

W latach 1995-2005 Jolanta Kwaśniewska nienagannie pełniła rolę Pierwszej Damy RP. Godnie reprezentowała nasz kraj na spotkaniach z rodzinami królewskimi, Janem Pawłem II, a nawet Michaelem Jacksonem. Polacy pokochali tę niezwykle stylową, piękną, wykształconą i skromną kobietę. 3 czerwca 2023 roku Jolanta Kwaśniewska obchodzi 68 urodziny. Świętują nie tylko członkowie jej rodziny, ale również obywatele naszego kraju. 

Justyna Kowalczyk w nocy wstawiła bardzo smutny wpis. Jak ona musi cierpieć, można tylko współczuć

Jolanta Kwaśniewska pełniła obowiązki w latach 1995-2005

Jolanta Kwaśniewska jest żoną byłego prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego. Ich córka, Aleksandra (42 l.) jest dziennikarką, prezenterką telewizyjną, a także autorką tekstów piosenek. Ze swoją mamą przeprowadziła niegdyś wywiad, który ukazał się na łamach “Vivy”. Opowiedziała w nim, jak wspomina lata prezydentury męża, gdy znalazła się na oczach nie tylko całej Polski, ale i świata. 

Kto idzie do polityki, musi wziąć pod uwagę, że może będzie pełnić najwyższe funkcje i wtedy wszystkie inne rzeczy zejdą na drugi plan. To coś, co nazywamy służbą państwu, jakkolwiek górnolotnie by to brzmiało. (…) Jednak bycie pierwszą damą przez 10 lat było przede wszystkim wielkim honorem. A jeśli udało nam się ciepło zapisać w pamięci Polaków, to znaczy, że odnieśliśmy sukces. Zdawałam sobie sprawę, że wszystko jest ważne. Jak mam obcięte włosy, czy mam odpowiedni makijaż, jak jestem ubrana. Małe rzeczy, które w moim prywatnym życiu nie miały znaczenia, tu urastały do rangi sprawy wagi państwowej. Kiedy gdzieś przyjeżdżałam, pisano o mnie: „Hillary Clinton Wschodu” i to dookreślenie powodowało, że media nie tylko w Polsce bardziej interesowały się mną, niż mogłoby to wynikać z mojej roli. Musiałam mieć tego świadomość – mówiła Jolanta Kwaśniewska. 

Jolanta Kwaśniewska to autorytet dla Polek i Polaków. Ikona stylu oraz kobiecej siły

W wywiadzie z córką Aleksandrą, Jolanta Kwaśniewska zdradziła, że nie planowała zostać Pierwszą Damą. Gdy jednak do tego doszła, pragnęła pełnić swój urząd jak najlepiej była w stanie.

– Od momentu, kiedy zaczęto mówić do mnie „pierwsza dama”, miałam wrażenie, że mam obowiązek pracować tak ciężko, jak się da. Nie było dla mnie istotne, że jednego dnia byłam w Białymstoku, a drugiego w Bielsku-Białej. Zjeździłam Polskę wszerz i wzdłuż, poświęcając czas na tysiące projektów. (…) Zastanawiałam się, czy sobie poradzę w tej nowej roli. Tymczasem po kilku latach zaczęliśmy być traktowani przez innych prezydentów i panujące domy jak równoprawni partnerzy. Kiedy wyjeżdżałam do Brukseli, królowa Paola zapraszała mnie, bym razem z innymi gośćmi mieszkała w apartamentach królewskich. (…) To było niewiarygodne.

Jolanta Kwaśniewska jest dla Polek nie tylko ikoną stylu, ale również kobiecej siły. Dla swoich rodaczek ma jedno przesłanie:

– Musimy tak wychowywać synów, żeby byli partnerami w przyszłości. Myślę, że tylko partnerski związek może nam dać prawdziwe szczęście. Balans oparty na szacunku, że to, co robi druga osoba, też jest ważne. I te role mogą się mieszać. Są mężczyźni, którzy potrafią ugotować, nakryć do stołu, i kobiety, które biorą do ręki śrubokręt czy młotek – mówiła Jolanta Kwaśniewska w wywiadzie z córką.

Zobacz zdjęcia:

Jolanta Kwaśniewska
fot. KAPiF
Jolanta Kwaśniewska
fot. KAPiF
Jolanta Kwaśniewska
fot. KAPiF

źródło: viva.pl