Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Wyszło na jaw, ile zarabia się w programie „Rolnicy. Podlasie”. Kwota nie mieści się w głowie
Karol Osiński
Karol Osiński 13.03.2021 09:40

Wyszło na jaw, ile zarabia się w programie „Rolnicy. Podlasie”. Kwota nie mieści się w głowie

Andrzej i Gienek z Plutycz Rolnicy. Podlasie
kadr z porgramu „Rolnicy. Podlasie”

Od jakiegoś czasu serial Rolnicy. Podlasie jest jednym z najpopularniejszych w Polsce. Ludzie polubili produkcję Fokus TV do tego stopnia, że każdy odcinek ogląda w przybliżeniu milion telewidzów. W związku z tym wzrosło zainteresowanie gażą uczestników serialu. Okazuje się, że ich zarobki są bardzo małe. Jak podaje Super Express Gienek po ponad 40 latach pracy może liczyć na emeryturę rzędu 1200 złotych.

Rodziny i sąsiedzi uczestników serialu mogą liczyć na równie małe zarobki. Rolnicy. Podlasie to serial, dzięki któremu można zobaczyć, jak ciężką pracą wykazują się tamtejsi pracownicy rolni. Niestety nie jest to kompatybilne z pieniędzmi za wykonywany zawód.

Rolnicy. Podlasie zarobki

Głównymi bohaterami wsławiającego się serialu dokumentalnego pt. Rolnicy. Podlasie są Gienek i Andrzej Konopiuk z miejscowości Plutycze. Mężczyźni mogą poszczycić się naprawdę dużym gospodarstwem, którego utrzymanie wcale nie jest proste. W swojej hodowli posiadają ok. 40 sztuk bydła, pięć koni, kury, kaczki, gęsi, oraz indyki. Łącznie dysponują aż 50 hektarami ziemi.

Mieszkają w drewnianym domu, co tylko odzwierciedla, że nie mogą liczyć na dużą emeryturę. Ich towarzyszami w poszczególnych odcinkach są m.in.: Emilka z Laszek, Tomek i Monika z Pokaniewa, Michał i Natalia z Haciek, czy Maciek z Hundzicz. Jakiś czas temu Super Express podał informację, że Gienek po ponad 40 latach pracy otrzymywał 1000 zł emerytury, a po waloryzacji dostaje już 1200 zł.

Kwota, jaką otrzymuje, zapracowany rolnik jest bardzo mała, jednak nie jest to wyjątek na Podlasiu. W związku z tym, że wzrosło zainteresowanie zarobkami mieszkańców Podlasia, portal se.pl przeanalizował status majątkowy oraz bezrobocie na terenie północno-wschodniego województwa Polski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Aby otrzymać odpowiednie informacje na temat zarobków mieszkańców Podlasia, należy przestudiować dostarczane dane przez Główny Urząd Statystyczny. Na ich podstawie można wyciągnąć wiele informacji oraz wniosków, które niekoniecznie są dobre.

Ile zarabiają mieszkańcy Podlasia?

Według statystyk datowanych na 30 czerwca 2020 roku na Podlasiu mieszka ok. 1,2 miliona osób. GUS podaje, że zarejestrowanych bezrobotnych jest tam w przybliżeniu 39,5 tysiąca ludzi, a stopa bezrobocia wynosi 8,1 proc.

Najbardziej szczegółowe informacje dotyczące zarobków mieszkańców Podlasia pochodzą z 2018 roku. Można się z nich dowiedzieć, że połowa zatrudnionych pracowników otrzymała tam kwotę 3896,90 zł brutto.

Najmniej zarabiający pracownicy otrzymali miesięczne wynagrodzenia rzędu 2289,93 zł. Po drugiej stronie barykady znajdują się ludzie, którzy za miesięczną pracę zostali wynagrodzeni sumą 6843,95 zł brutto.

Jak widać zarobki mieszkańców Podlasia, są różne, jednak sami uczestnicy serialu Rolnik. Podlasie nie mogą poszczycić się wysokimi dochodami, czego nie można powiedzieć przykładowo o pracownikach TVP. Jeśli jesteście ciekawi ile zarabiają Polskie gwiazdy, to zapraszamy was >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

Gienek z serialu Rolnicy. Podlasie może liczyć na emeryturę rzędu 1200 zł.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl