Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Masowe kontrole już trwają. Polacy, którzy nie zrobili jednej rzeczy, mogą zapłacić kilkaset złotych kary
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 26.06.2020 13:21

Masowe kontrole już trwają. Polacy, którzy nie zrobili jednej rzeczy, mogą zapłacić kilkaset złotych kary

500 plus
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Kontrole trwają, a niektórzy nie mają o nich pojęcia. Wystarczy nie zrobić jednej rzeczy, by zapłacić naprawdę wysoką karę! Tylko nieliczni zwolnieni są z tego obowiązku, niestety nie wszyscy Polacy mają tego świadomość. Mowa oczywiście o abonamencie RTV – masowe kontrole już trwają.

Ignorując jeden nakaz, można zapłacić niebagatelną sumę. Jak informuje Fakt, obecnie trwają intensywne kontrole. Od stycznia do sierpnia zeszłego roku ok. 10 tysięcy osób nie uiściło wymaganej kwoty. Wystarczy, że przeoczysz jedną rzecz, a może spotkać to także i ciebie.

Kontrole abonamentu RTV

Za co grożą kary od kontrolerów? Karę można dostać za niezarejestrowany telewizor. Jeżeli kupiłeś telewizor, ale nie został on zarejestrowany na poczcie, możesz zapłacić karę wynoszącą aż 681 złotych.

Jak donosi Fakt, kontrolerzy nie mają litości, jednak wcale nie mamy obowiązku wpuszczać ich do domu. Kontroler z Poczty musi się także przedstawić, jeżeli nie wpuścimy go do środka, będzie zmuszony sporządzić protokół i odwiedzić nas w innym terminie.

  1. Kierowca autobusu z Warszawy był pod wpływem substancji psychoaktywnych? Najnowsze informacje wprawiają w osłupienie
  2. Niestety, nadeszła 2 fala, źle się dzieje. Sklepy właśnie wprowadzają limity na makaron, mąkę, mleko, papier inne, porażające doniesienia z Australii
  3. Pamiętacie Stanisławę Ryster z „Wielkiej gry”? Niewiarygodne jak skończyła, smutne doniesienia

Abonament RTV: ile trzeba zapłacić?

Ile wynosi opłata abonamentowa? Miesięczna opłata za odbiornik telewizyjny lub radiofoniczny wynosi 22,70 zł. Przez cały rok za jeden odbiornik telewizyjny lub radiofoniczny zapłacimy aż 272,40 złotych – chyba że opłatę uiścimy z góry za cały rok, wtedy do zapłacenia będziemy mieli 245,15 zł.

Kto jest zwolniony z opłaty abonamentowej? Płacić abonamentu RTV nie muszą osoby po 75. roku życia, a także osoby, które ukończyły 60. rok życia, a ich miesięczna emerytura nie przekracza 50% przeciętnego wynagrodzenia. Również osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej i kombatanci, którzy są inwalidami wojennymi lub wojskowymi.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

kontrole

Jeśli nie zarejestrujesz kupionego telewizora, możesz zapłacić naprawdę dużą karę – prawie 700 złotych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Media ostrzegają, Polacy z ograniczonym dostępem do gotówki. Lepiej się przygotować na czarną godzinę
  2. Prezydent aresztowany, oskarżenia są bardzo ciężkie. Zaskakująca wiadomość dotyczy Hasima Thaci, głowy Kosowa
  3. Wyrzucasz skórkę od arbuza? Popełniasz ogromny błąd, oto powód
  4. Fatalne informacje dla wszystkich Polaków. GUS przedstawił smutną prognozę, wkrótce zderzymy się z ogromnym problemem
  5. Odkopali ciało martwej 9-latki. Pod zwłokami znaleziono nieprawdopodobną rzecz, nie mogli uwierzyć własnym oczom
  6. Gdy panna młoda weszła do kościoła, starsze osoby prawie zemdlały na jej widok. Niewiele kobiet by się odważyło

źródło: fakt.pl