Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Media podały, kto opiekuje się grobem małej Madzi i odwiedza w więzieniu Katarzynę W.
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 21.12.2022 17:47

Media podały, kto opiekuje się grobem małej Madzi i odwiedza w więzieniu Katarzynę W.

Katarzyna W.
Fot. KASIA ZAREMBA/East News; KASIA ZAREMBA/SE EAST NEWS

Katarzyna W. odsiaduje obecnie wyrok za zabójstwo swojej córki. Śmiercią małej Madzi z Sosnowca żyła swego czasu cała Polska. Kto obecnie zajmuje się grobem dziewczynki i odwiedza osadzoną w więzieniu kobietę?

W styczniu 2012 roku cały kraj dowiedział się o zaginięciu maleńkiej, sześciomiesięcznej dziewczynki. Z początku wszyscy myśleli, że została porwana. Prawda okazała się jednak znacznie bardziej ponura.

Co zrobiła mama Madzi Katarzyna W.?

Rodzice małej Madzi z Sosnowca utrzymywali, że dziecko zaginęło na spacerze. W poszukiwaniach uczestniczyła cała Polska. Jej matka Katarzyna apelowała do mediów o pomoc w akcji poszukiwawczej.

Krzysztof Rutkowski, który zaangażował się wtedy w poszukiwania, namówił wreszcie kobietę do wyznania prawdy. Wtedy policja usłyszała, że dziecko zmarło w wyniku wypadku: wyleciało matce z rąk i uderzyło główką o próg.

Sekcja zwłok ujawniła jednak, że dziewczynka została uduszona po tym, jak upadła na ziemię. Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci zamienił się wtedy w zarzut zabójstwa.

Sąd I instancji skazał ją w 2013 roku na 25 lat więzienia, z możliwością starania się o zwolnienie warunkowe po 15 latach. Apelacyjny podtrzymał ten wyrok, wydłużając jednak czas starania się o zwolnienie do 20 lat.

Co dzieje się z rodziną małej Madzi z Sosnowca?

W 2015 roku oddalono jego kasację. W poczet kary wliczono czas spędzony w areszcie, dlatego dobiegnie ona końca w 2037 oku. Warunkowo będzie mogła zostać zwolniona w 2032, w wieku 42 lat.

Gazeta „Fakt” zainteresowała się, co dzieje się teraz u rodziny Katarzyny W. i Madzi. Rodzice kobiety nadal odwiedzają ją w więzieniu. „Matka Katarzyny to cień człowieka, po tej tragedii zrobiła się jeszcze bardzo religijna” mówi jeden z mieszkańców Sosnowca.

Reklama: 

TOP5 nieoczywistych prezentów dla dzieci

Dziadkowie zajmują się też grobem swojej wnuczki: sprzątają go i dbają, by zawsze palił się na nim znicz. Nie wiadomo za to, co obecnie dzieje się z ojcem Madzi, który postanowił rozwieść się z żoną, kiedy dowiedział się, co zrobiła. Wiadomo, że jakiś czas temu mężczyzna wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie brał udział w walkach MMA.

Zobacz zdjęcia:

Katarzyna W.
Katarzyna W.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia — każda złotówka ma znaczenie.