500+

pieniądze
09.10.2020 00:13 Koniec 500 plus dla wszystkich? „Stanowi zbyt duże obciążenie”

Odkąd Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło w życie program Rodzina 500 plus, w Polsce zaczęły się robić podziały. Istnieje wielu zwolenników owego programu, jednak badania donoszą, że coraz więcej ludzi twierdzi, iż owo świadczenie powinno być przyznawane tylko rodzinom, w których jeden z rodziców ma stały dochód.500 plus od początku budzi wiele wątpliwości. Program, który w życie wdrożyło Prawo i Sprawiedliwość znajduje coraz więcej przeciwników, którzy twierdzą, że świadczenie powinno być przyznawane tylko, gdy jeden z rodziców pracuje. Niewykluczone, że już wkrótce w życie wejdą zmiany. Czy program, który funkcjonuje już od kilku lat, zniknie?

500+
16.09.2020 10:10 Czy 500+ powinno być wyższe? Wszystkie rodziny powinny dostawać świadczenie?

Temat 500+ jest jednym z najgorętszych w naszym kraju. Trwa wiele spekulacji na temat słuszności programu. Ludzie zastanawiają się, czy świadczenie powinno być przyznawane każdej rodzinie bez wyjątku. Propozycji jest wiele, ale rozwiązań jak na lekarstwo. Uważasz, że każda rodzina powinna być objęta programem? A może twoim zdaniem świadczenie powinno zostać zwiększone?500+ to temat, który w Polsce wciąż zbudza spore kontrowersje. Jak wiadomo, jest to świadczenie przyznawane rodzinom, mające na celu pomóc w wychowywaniu dzieci poprzez comiesięcznego świadczenia w wysokości 500 złotych. Od momentu wprowadzenia programu ludzie debatują na temat jego słuszności. Wiele osób uważa, że nie wszyscy powinni uzyskiwać świadczenia, a inni sądzą, że 500+ powinno być wyższe.

znoszenie obostrzeń
31.01.2020 13:51 Czy będą nowe programy podobne do 500 plus? Słowa minister nie pozostawiają złudzeń

500 plus to temat, który wywołuje wiele emocji. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała poważne zmiany, a jej słowa nie pozostawiają żadnych złudzeń. Pora pożegnać się z nadziejami na kolejne rządowe programy tego typu i pieniędzmi otrzymywanymi do ręki, podaje pomorska.pl. Kiedy zmiany zostaną wprowadzone w życie? Program państwowy, jakim jest Rodzina 500 plus, ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Funkcjonuje on od 1 kwietnia 2016 roku i z założenia ma pomagać rodzinom wielodzietnym poprzez comiesięczne świadczenie w wysokości 500 złotych na każde dziecko. Wiele osób liczyło, że kwota wzrośnie. Słowa minister Jadwiga Emilewicz nie pozostawiają jednak złudzeń co do rządowych programów. Co z prorodzinną polityką partii rządzącej? Kiedy zmiany zostaną wprowadzone w życie?

500+
14.01.2020 22:05 „Moja siostra ma 3 dzieci. Żyje z 500+ i alimentów od byłego. Powiedziała, że praca jej się nie opłaca”

500 plus ma pomagać w wychowywaniu dzieci, jednak jak widać, program przez wielu rodziców traktowany jest jako główne źródło dochodu. Ostatnio jedną z Facebookowych grup wstrząsnęło wyznanie pewnej kobiety. Moja siostra ma 3 dzieci. Żyje z 500+ i alimentów od byłego. Powiedziała, że praca jej się nie opłaca — napisała internautka, pytając o opinie koleżanki z grupy. Historię, którą jedna z kobiet postanowiła podzielić się na Facebooku, śmiało można określić mianem kontrowersyjnej. Zaledwie kilka zdań wywołało prawdziwą lawinę komentarzy i podzieliło członków grupy na dwa obozy. Jedni podzielają zdanie siostry inni wykazują szczerą pogardę wobec takiego zachowania, a komentarzy ciągle przybywa!

szwagierka
17.12.2019 15:30 „Szwagierka ma czwórkę dzieci i żyje z 500 +. Siedzi na kanapie, wydaje pieniądze i nawet nie dba o dom”

500+ od samego początku wywołuje wiele kontrowersji. Wiele osób uważa, że to wspieranie osób, którym nie chce się pracować, za to inni twierdzą, że pieniądze pozwalają lepiej żyć rodzinom wielodzietnym. Temat świadczenia dzieli nawet rodziny. Szwagierka ma czwórkę dzieci i żyje z 500+. Nie pracuje, siedzi w domu i nawet nic w nim sama nie robi – pisze oburzona internautka. Kobieta jest wściekła, że jej szwagierka utrzymuje się z 500+, zamiast pójść do pracy. Miesięcznie dostaje dwa tysiące złotych i wszystko wydaje na bieżąco. Internautka uważa, że tylko osoby aktywne zawodowo powinny dostawać takie wsparcie od państwa.

500+
09.12.2019 19:31 500+ równa się chamstwo? „Żal mi tych dzieci, że mają taką matkę”

500+ jest tematem w Polsce o tyle powszechnym, o ile kontrowersyjnym. I niestety, żadna ze stron dyskusji nie zawsze do tej drugiej odnosi się z szacunkiem, co skutkuje takimi sytuacjami jak ta. Ludzie dochodzą czasami do bardzo brutalnych wniosków, a swoje opinie potrafią głośno wyrażać i w miejscach publicznych. — Żal mi tych dzieci, że mają taką matkę — usłyszała pani Dorota, stojąc w kolejce do kasy, jak opisuje portal mamadu.pl. Jedyną jej winą było to, że… była w ciąży, mając dwójkę dzieci. To bardzo nie spodobało się stojącej za nią kobiecie, która natychmiast powiązała wielodzietność z 500+, a to znowu — z patologią.

Alimenty
12.08.2019 12:14 Dostaje alimenty od byłego męża i 500+. „Nie pracuję, bo mi się to nie opłaca”

Alimenty od byłego męża i 500+, które otrzymuje od państwa kobieta sprawiają, że nie zamierza chodzić do pracy. Jak sama twierdzi, zupełnie jej się to nie opłaca. Kiedy jej wyznanie pojawiło się w sieci, wywołało prawdziwą burzę, a kobiety nie kryły swojej wściekłości. Książę na białym koniu, bajeczny ślub, i nigdy niegasnące uczucie między kochankami. Niewiele jest kobiet, które chciałyby, aby ich życie wyglądało inaczej. Szczególnie gdy jesteśmy młodymi osobami, które dopiero wchodzą i uczą się dorosłego życia. W przypadku naszej bohaterki nic nie poszło zgodnie z planem…