Burze

pogoda
13.08.2021 09:56 Pogoda na piątek. Wracają wysokie temperatury

Z danych podawanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w piątek (13 sierpnia) będzie słonecznie i upalnie. Na południu małe zachmurzenie, bardziej na północy kraju — średnie. Opady mogą wystąpić tylko w górach i Dolnym Śląsku — tam zachmurzenie wzrośnie, możliwe również wystapienie opadów deszczu.

justyna kowalczyk
09.08.2021 10:38 Pogoda na poniedziałek. Możliwe burze i porywisty wiatr

Jaka pogoda nas czeka w poniedziałek, 9 lipca? Gdzie są zapowiadane burze i opady deszczu?

burze
29.07.2021 09:49 Burze przeszły przez Polskę. Miejscami było niebezpiecznie

Wczoraj, tj. we środę, 28 lipca przez większość Polski przeszły nawałnice i burze. Największe zniszczenia odnotowano na Pomorzu, Górnym Śląsku oraz w województwie warmińsko-mazurskim. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia tego, co spowodował wczorajszy żywioł. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed niebezpieczeństwem pogodowym, co miejscami sprawdziło się w stu procentach. W jednej z miejscowości doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia, gdzie drzewo zawaliło się na namioty.

burze
13.07.2021 14:00 Dramatyczne sytuacje pogodowe w Polsce. Już wiadomo, gdzie będzie najniebezpieczniej

Synoptycy IMGW informują, gdzie obecnie w Polsce znajdują się burze, oraz jakich warunków pogodowych powinniśmy spodziewać się w najbliższych godzinach w naszym kraju. W kilku miejscach można spodziewać się gwałtownych opadów gradu. Od kilku dni bez przerwy pogoda w Polsce jest zróżnicowana, co wywołane jest wysokimi temperaturami. Takich możemy spodziewać się również dzisiaj, tj. 13.07.

30.06.2021 17:25 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami: „Burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad”

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa już zaczyna wysyłać SMSy z ostrzeżeniem do mieszkańców poszczególnych obszarów Polski gdzie prognozowane są obfite burze, a nawet grad. Służby ostrzegają przed porywistym wiatrem i każą zabezpieczyć rzeczy, które mogą zostać porwane przez silny podmuch. Już dziś mieszkańcy niektórych obszarów Polski mogą spodziewać się burz i silnych opadów deszczu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega.

Agnieszka Włodarczyk
05.09.2020 10:58 Zostało tylko kilka godzin. Wydano ostrzeżenie, wszystko wydarzy się już dziś po południu

Ostrzeżenie zostało już wydane, dotyczy ono ogromnej części Polaków. Wszystko wydarzy się jeszcze dzisiaj w sobotę po południu, zostało tylko kilka godzin, specjaliści biją na alarm. Polsat ostrzega przed niebezpieczeństwem, dla własnego dobra lepiej jest pozostać dzisiaj w domu.Ostrzeżenie, które zostało wydane przez Polsat, może niektórych niepokoić. Dotyczy to nas wszystkich, nikt nie powinien pozostać obojętny. W ostatnim czasie mogliśmy się przekonać, że to może być naprawdę niebezpieczne i przynieść duże szkody.